Navštivte nás osobně, nakupte a odpočiňte u vína

Navštivte Vinárnu s galerií, ochutnejte nová vína při degustacích, využijte prostory k uspořádání oslavy, rautu či firemní akce

Veselé Velikonoce

Užívejte svátečních dnů plných sluníčka a "dotankujte" do "Zeleného Čtvrtka". V nabídce je nejen "zelený Veltlín" a jiné vinné dobroty, ale také velikonoční pivní speciál. Od "Velkého Pátku" (2/4) do "Velikonočního Pondělí" (5/4) máme z epidemiologických důvodů zavřeno. Čt - 1/4 - otevřeno do 19,00 hodin ;-)

Čtěte dál »

Rádi bychom Vám pozvali na některou z našich středečních ochutnávek pořádaných v Moravské Vinotéce. Můžete si vybrat ze spousty termínu a velmi perspektivních vinařství.

23. 3. 2016 od 19 hodin - Vinařství SONBERK, Popice   ---   Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice Sonberk, založená již ve 13. století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy - druhohorní pohoří Pálavy - je místem se skutečným geniem loci. Vytváří novodobou historii z jedinečného místa, unikátní vinice a rukopisu lidí, tvořících srdcem.

Na více než 40 hektarech pěstují zejména Ryzlink rýnský, Pálavu, Tramín a Sauvignon, způsobem šetrným k životnímu prostředí. Z ručně sklízených vlastních hroznů vyrábí do 150 000 lahví bílých, pouze přívlastkových vín charakteristických výraznou ovocností, originální šťavnatostí, vysokou mineralitou a vzrušující kořenitostí.
 

30. 3. 2016 od 19 hodin - Vinařství ČERVINKA, Horní Věstonice   ---   Vinařství sídlí v obci Horní Věstonice pod Pálavou. Právě pod těmito vrchy se nachází většina vinic společnosti. Hospodaří na 120 ha vinic. Odrůdová skladba je velmi bohatá. Výsostné postavení má Ryzlink vlašský, kterému se zde velmi daří.  Co se týká ošetřování vinic, patří do integrované produkce.

Klade se velký důraz na kvalitu a zdraví vypěstovaných hroznů, bez kterých by nebylo možné následně vyrobit ta nejkvalitnější vína. Samotná výroba vína spojuje generační zkušenosti s moderní technologií a díky tomu jsou vyráběna vína té nejvyšší kvality. Důkazem jsou ocenění z mezinárodních výstav.
 

13. 4. 2016 od 19 hodin - Vinselekt MICHLOVSKÝ, Rakvice   ---   Trvale vysoká kvalita a chuťová odlišnost vín i nezaměnitelná adjustáž lahví podepsaných Doc. Ing. Milošem Michlovským, DrSc. otevřely cestu do specializovaných prodejen, špičkové gastronomie a na stoly zákazníků. „Již naši předkové poznali stěžejní vliv polohy při pěstování révy.

Po století rozhodují terroir společně s neúnavnou prací vinaře o kvalitě produkovaného vína.“ říká tento moravský vinař, muž, který se řadí k předním českým odborníkům v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Jako uznávaný odborník často usedá v hodnotících komisích vinařských soutěží, ze kterých a nejen z nich, jeho vína přiváží ocenění.
 

27. 4. 2016 od 19 hodin - REGINA COELI, Vinařství Trpělka & Oulehla, Nové Bránice   ---   Každý vinař, který pěstuje révu vinnou a vyrábí z ní víno, musí mít k této ušlechtilé plodině vztah. Vztah to není ledajaký. Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu – víně.

Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé. Vyráběná červená vína jsou Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Rulandské modré, André a Merlot. Z bílých vín pak Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Pálava, Rulandské šedé, Chardonnay a Sauvignon. Rosé z Frankovky přináší skvělé osvěžení.

Posledním krokem před tím, než lahve s vínem opustí mateřský sklep, je opatření etiketou. Reginu Coeli (Královnu nebes) pro vinařství navrhl brněnský grafik Pavel Brabec. Výsledky práce se zrcadlí jednak v tom, že se vína dobře prodávají a zároveň i v ocenění na soutěžích (Valtické vinné trhy, Vinex, Vino-forum, Sauvignon Forum…).
 

Přihlaste se včas. Kapacita míst je omezena. Cena jedné ochutnávky je 200 Kč. Začínáme vždy v 19,00 hodin.

Těšíme se na Vás!!! 

Rezervace míst:
Telefonicky: 608 708 058 nebo 549 212 680
Emailem: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Autor: Laďa