×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 984

Podívejte se, jaké novinky jsme publikovali v minulých měsících na webu Moravské Vinotéky. Přečtěte si Archiv aktualit.

 

21.04.
2015

Přijďte v sobotu na výstavu vín

Zveme Vás na Výstavu vín OD DESÍTI DO ŠESTNÁCTI, která bude tuto sobotu 25.4.2015 od desíti do šestnácti u nás v Moravské Vinotéce.

Představena budou vína našich dodavatelů. Vstupné 200 Kč/os + 50 Kč záloha za sklenici.

Rezervovat místo si můžete emailem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

21.04.
2015

Moravíno s.r.o. v Moravské vinotéce

Pro ctitele vyvážených vín, která téměř nikdy nezklamou, jsme na polovinu dubna připravili řízenou degustaci valtického vinařství Moravíno. Tato firma, spjatá s jejím majitelem Ing. Ludvíkem Budínem, kandidovala už několikrát na titul Vinařství roku, ale zatím vždy došla „jen“ do finále.

 

Pár informací o firmě


Jde o středně velké vinařství s necelými 20 hektary vlastních vinic a produkcí cca 300.000 lahví vína ročně. Známý výrok o tom, že víno vzniká už ve vinici, je uplatňován s obzvláštní péčí na plochách vlastních i těch, z kterých hrozny vykupují. Výnosy drží na maximální hranici cca 60 q/ha, řízené kvašení na teplotě okolo 18°C. Čistota při zpracování hroznů a výrobě vína připomíná superčistý potravinářský provoz. Pod korkové uzávěry plní do lahví kysličníky dusíku kvůli vyšší trvanlivosti vína při uskladnění. K dispozici mají i novou linku na šroubovací uzávěry, které se na našem trhu postupně zabydlují. Všechna červená vína prochází jablečno-mléčnou fermentací a před lahvováním si nějakou dobu poleží v dřevěných sudech různé velikosti a různého stáří. Barikovaná vína pochopitelně v nových.


Všechna degustovaná vína se povedla


Deset vín ročníku 2013, prezentovaných panem Genšiniakem, pocházelo z různých tratí Mikulovska a Valticka. Je možno konstatovat, že je spojovala mimořádná vyrovnanost.

Z bílých vín jsme vysoce hodnotili především MT p.s. a Cha p.s. z vinice Pod Valtickou z Mikulova a zajímavou kombinaci odrůd Cha a RR spojených do vína Grand Cuvée bílé p.s. O co silnějším buketem disponoval Sg p.s. z tratě Pod Svatým kopečkem I, o to decentnější byla ve vůni Pálava ze stejné vinice.

Velmi příjemné, svěží a ovocné bylo také růžové víno z Frankovky, po které následovala tři červená vína. Merlot z vinice Jižní svahy, nacházející se za valtickou Rajstnou, zaujal intenzivní a bohatou vůní i chutí s dlouhým dozníváním. Grand Cuvée červené p.s. bylo kupážováno z Frankovky a Cabernetu-Sauvignon a výsledkem byla plná, silná a osobitá chuť. Vrcholem degustace bylo Svatovavřinecké barr. p.s. se 14% alkoholu a 31,6 g bezcukerného extraktu. Toto víno leželo v barikovém sudu sice jen 4 měsíce, ale mělo to, co se od něho dalo očekávat – vůni ušlechtilého dřeva a vanilky, chuť se sladkou tříslovinou a příjemný závěr.


Jak je to s novým ročníkem 2014 ?


Vína degustovaného ročníku 2013 a ještě i nějaká vína dvou ročníků předcházejících, jsou v Moravínu stále k mání. Ročník 2014 však bude do prodeje uveden až v létě. V každém případě zodpovědně a na základě zkušeností s ročníkem 2013 vybereme ta, která pro vás, naše zákazníky, v červnu nakoupíme.

13.04.
2015

Moravská Vinotéka u Volaříků

Vinařství Volařík z Mikulova představilo 9.4. svá vína ročníku 2014 u čehož nešlo nebýt. Nejenom proto, že jde firmu ozdobenou titulem Vinař roku 2014, oceněním Champion VVT 2014 a dalšími významnými úspěchy. Tím nejčerstvějším je titul Enolog roku pro charismatického sklepmistra Filipa Mlýnka, kterou obdržel 26. 3. při vyhlášení Vinařství roku 2014 ve Veletržním paláci v Praze. ( Celkovým vítězem bylo Chateau Valtice – VSV).

Jaká jsou vína ročníku 2014 ?
Tento ročník nepatřil k těm, na který budou vinaři vzpomínat v dobrém. Velká část hroznů byla poškozena hnilobou, což kladlo velké nároky na následné zpracování. Úroda byla nižší zhruba o třetinu a cukernatost, až na výjimky, se oproti ročníku 2013 snížila také. Vyrobilo se tak více suchých vín, pozitivem je, že se u Volaříků všechna vlezla do přívlastků.

Ryzlinky opět nezklamaly
Nejvíce jsme byli zvědaví na hlavní odrůdu Vinařství Volařík - Ryzlink vlašský. Celkem sedm vín této odrůdy ze sedmi rozdílných tratí nás opět uspokojilo. A RV p.s. z dunajovické trati Plotny nás doslova nadchnul. Podělíme se s vámi o jeho analytické hodnoty: 13,5 % alkoholu, 4,9 g zbytk. cukru, 7,2 g kyselin a 34,5 g extraktu ! Charakteristickým rysem všech letošních „vlašáků“ byla slaná, někdy až jodová vůně, dodávající buketu osobitost a ojedinělost. Zajímavé byly i tři Ryzlinky rýnské, s obsahem kyselin 8 až 9 g, což je další typický rys většiny vín ročníku 2014.

Jaká byla další vína ?
Přitažlivá byla i suchá vína z aromatických odrůd: Muškát moravský p.s. z Ořechové hory, Pálava p.s. z Perné U boží muky nebo Solaris kab. z vinice Za Turoldem. Podařilo se vyrobit i několik vín vysokých přívlastků ve výběru z hroznů či dokonce bobulí. Zmínit musíme Chardonnay z Purmic, Rulandské bílé a Tramín červený z Ploten nebo Pálavu z věstonické trati U Venuše.

Co pro vás přivezeme ?
Některá vína r. 2014 jsou k mání už nyní, je jich zatím ale jen pár. Většina je čerstvě nalahvována a do prodeje budou uvolněna až v létě. V každém případě se však máte na co těšit. Kolektivu u Volaříků se podařilo i loňský nelehký ročník zvládnout velmi dobře.

1.04.
2015

Degustace 15.4. Moravíno Valtice

Kdo má rezervaci, může se těšit na následující výběr:

Muller Thurgau  PS r. 2013
Ryzlink vlašský PS r. 2013
Sauvignon PS r. 2013
Chardonnay PS r. 2013
Grand Cuvée bílé  PS r. 2013
Pálava PS 2013
Frankovka rosé PS r. 2013
Merlot PS r. 2013
Grand Cuvée červené PS r. 2013
Svatovavřinecké PS r. 2013 barr.

Kdo rezervaci nemá, 15.4. v 19:00 za 180 Kč, může se přidat.
Rezervujte emailem nebo volejte prodejnu.

1.04.
2015

Znovín, a.s. v Moravské Vinotéce

Premiéra Znovínu
Letošní první jarní řízená degustace ve vinárně a galerii Moravské Vinotéky se uskutečnila 25.3. 2015. Prezentována byla vína jednoho z nejznámějších vinařství v ČR a dlužno připomenout, že s produkty této firmy se naši zákazníci mohli doposud setkávat pouze na pravidelných výstavách vín „Od 10 do 16“. Komentovaná degustace se tedy nyní pořádala historicky poprvé a vedl ji obchodní zástupce Znovínu pan Luboš Rohovský.

Soběstačnost strategickou výhodou
Za rok 2012 Znovín získal ocenění Vinařství roku a od té doby se v jejich firmě leccos změnilo. Především se z vinařství, které vlastnilo jen pár hektarů vinic, stal jeden z největších pěstitelů révy vinné na Moravě. Po problematickém ročníku 2010, kdy výrazně stoupla cena hroznů se Znovín rozhodl pro částečnou soběstačnost v této surovině a zakoupil 265 ha vinic na Hustopečsku od Agrofertu A. Babiše, 50 ha od Statku Miroslav a.s. a 52 ha od ZS Oblekovice na Znojemsku. Dnes vlastní 460 ha vinic, takže asi polovina každoročně zpracovávaných hroznů je vlastních. To umožňuje rozšířit nabídku rozdílných vín z různých vinařských regionů jak u bílých, tak především u červených a růžových.

Vína chutnala
Dvanáct degustovaných vín nás o tom zcela uspokojivě přesvědčilo. Nechybělo Rš ze slavné vinice Šobes, výborné VČR ze Starovic u Hustopečí, dále IO, Sg a Tč z Hnanic, RR z Tasovic, Cha z Nosislavi, VZ z Petrovic u Moravského Krumlova, C-S rosé ze Strachotic, Dornfelder z Miroslavi a ZW z Havraníků. Vrcholem degustace bylo slámové Rš ze Stošíkovic na Louce. Vybrali jsme pro vás, naše zákazníky, vína s nejlepším poměrem Cena : Kvalita a ta budou ještě před Velikonocemi k zakoupení v Moravské Vinotéce . Přejeme pěkné svátky a dobrou chuť !

24.03.
2015

Narozeniny v Moravské Vinotéce

Nešlo o narozeniny Moravské Vinotéky, ale o něco mnohem významnějšího. Můžeme považovat za čest, že si naši vinotéku vybral pro oslavu svých osmdesátin doyen moravských vinařů pan Doc. Ing. Eduard Postbiegl, CSc. Pozval své dlouholeté přátele ze sdružení Vinařů brněnské oblasti k posezení u několika zajímavých vín, která jsme z portfolia Moravské Vinotéky s radostí vybrali.

Řízená degustace byla ale jen jedním bodem setkání a nemohla se tudíž odehrávat na příliš širokém hřišti. Připíjelo se Rieslingem Schenkenbichl 2013, Kamptal DAC (Weingut Leithner), vybraného pro připomínku úzké spolupráce pana docenta s rakouskými a německými školami a výzkumáky vinohradnického zaměření. Pro ty, kteří se s panem docentem neměli možnost setkat, připomínáme, že za celou dobu své pedagogické praxe na VŠZ a MendelU mu „prošla rukama“ celá řada současných špičkových odborníků v oboru. U Moravského muškátu 2014 ze Sonberku a Blatnického Roháče 2012 od Jana Cíchy bylo vzpomenuto i jeho málo doceněné práce při pořádání degustací vín od vesnických výstav až po akce Grand Prix Vinex, Vinum Juvenale a TOP 77. U červeného Grand Cuvée 2013 z Moravína jsme vzpomenuli jeho podílu na televizních pořadech Vinitorium Moravicum a Putování za vínem, při degustaci Merlotu 2011 z Burgenlandu (Weingut Sloboda) na spoluorganizování vinařských zájezdů s CK Čebus Brno. A při Malbecu Llama 2012 z argentinské Mendozy nám pan docent prozradil svůj recept na to, jak prožít celý život s vínem tak, aby naše zdraví vzkvétalo:

1. víno zásadně nepijeme, ale jen degustujeme
2. na akcích vždy musíme vědět, kdy přestat – s koncem akce skončí i degustování vína
3. víno hojně zapíjíme vodou a nekombinujeme s jiným alkoholem
4. alespoň 1x týdně musíme na jeden celý den úplně vynechat víno i další alkohol

Děkujeme za vše, přejeme hodně zdraví a ještě mnoho radostných let jak s vínem tak i s námi!

 

13.03.
2015

Moravská Vinotéka mezi mladými víny

A máme tady další akci, která by se bez nás nemohla obejít ! Koho by také nezajímalo, jak dopadl loňský ročník ? Navíc to byla akce zavedená a oficiální, konaná dokonce ve dvou dnech, tradičně už v Hotelu Voroněž. Šlo již o její 17. ročník a postupem času se z ní stala akce mezinárodní, ozdobená soutěží o Královnu vína ČR. Zpestřením je i pravidelná prezentační část, v které vinařské firmy nabízí a předvádí svoji produkci i samy sebe.

Letos však bohužel mezi těmito vinařstvími nebyl žádný náš dodavatel. Proto jsme se soustředili hlavně na mladá vína r. 2014 a získaný dojem vůbec nebyl špatný ! Loňský ročník byl už od deštivého podzimu dopředu označován za nekvalitní, špatný a dokonce i za hrozný. Degustace jeho vín na akci Vinum Juvenale však ukázala, že sice mohl být špatný pro vinice, ale nikoliv pro vína samotná. Znalosti a umění technologů se právě v těchto podmínkách mohou naplno ukázat a na mnoha vínech se tzv. špatný ročník vůbec neprojevil.

Podařilo se nám přechutnat všechny vítěze jednotlivých kategorií i většinu zlatých medailí, takže víme, o čem mluvíme. V těchto oceněných skupinách byla i povedená vína dvou našich dodavatelů – Znovínu Znojmo (Rulandské bílé i modré a Pálava) a Moravína Valtice (Müller-Thurgau, Chardonnay a Tramín červený). A jako z udělání – řízené degustace obou těchto vinařství už brzo chystáme v Moravské Vinotéce. Přijďte 25.3. na ZNOVÍN a 15.4. na MORAVÍNO !!!

1.03.
2015

20 % sleva

Během března máte možnost nakoupit parádní vína, která jsme pro Vás vybrali a dovezli z Rakouska. Všechna vína v naší prodejně jsou Vám k dispozici.

vinařství Leo Maurer

Rodinné vinařství se 14 ha vinic ze západního Weinviertelu. Produkuje z 90% bílá vína a specializuje se na národní bílou rakouskou odrůdu Grüner Veltliner, kterou nabízí ve čtyřech variantách. Od svěžího DAC, typického pro tuto oblast až po výrazné a silné víno MLM z tratě Himmelreich. Za pozornost však stojí i plný Pinot Blanc nebo Chardonnay, vyhodnocené v r.2012 jako nejlepší víno této odrůdy v celém Dolním Rakousku !

vianřství Thomas Leithner

Menší rodinné vinařství z oblasti Kamptal s 12 ha vinic, ale s tradicí už od r.1670 ! Nejslavnějším příslušníkem rodu byl Dr. Zweigelt, který v r. 1922 vyšlechtil rakouskou národní modrou odrůdu révy vinné, nesoucí jeho jméno. Současný majitel vinařství je jeho pravnukem. Kromě znamenitých Zweigeltů (zvl. Hommage a Privat) produkuje i skvělé suché a minerální ryzlinky (Schenkenbichl a Privat), úžasně plný tramín Fraupoint a zajímavé bílé cuvée Mantis Religiosa !

   vinařství Sloboda

Další rodinné vinařství hospodařící na 10 ha vinic v Burgenlandu, v oblasti těsně přiléhající k Neziderskému jezeru. Produkuje nesmírně zajímavá vína všech stylů. Bílá vína od suchých po sladká vyšších přívlastků, červená svěží a ovocná (Blaufränkisch) nebo plná a silná (Merlot, Cabernet-Sauvignon). Nekomplexnějším vínem určeným i k archivaci je chuťově bohaté červené Grand Cuvée Optimus. Nespornou výhodou tohoto vinařství jsou přijatelné ceny.

vinařství Rommer

Malé, ale mimořádné rodinné vinařství vedené paní Elisabethou, hospodařící na 8,5 ha vinic v největší vinařské obci Bugenlandu – Golsu. K prodej nabízíme deset jejich červených vín. Vynikající Zweigelty, Blaufränkische a St. Laurenty doplňují silná vína z odrůd Pinot Noir a Cabernet-Sauvignon. Vysokou úroveň má i její známé a skvělé Cuvée Lanz. Jestliže někdo hledá typické burgenlandské červené víno, z této nabídky si určitě vybere !

28.02.
2015

Moravská Vinotéka na výzvědách tentokrát v Brně…

… a to opět na velké vinařské akci – 38. jihomoravské regionální výstavě vín. Celkem bylo vystavováno 767 vín, z více než 80% moravských. Ochutnat bylo možno i produkty našich dodavatelů – např. Jana Cíchy z Blatnice pod Sv. Antonínkem, Lahofera z Dobšic, Šlechtitelské stanice Ampelos nebo Znovínu Znojmo, který dokonce získal cenu za kolekci pěti nejlépe hodnocených vín ( průměr 88 bodů). V Moravské Vinotéce je aktuálně třináct různých znovínských vín, můžete si přijít vybrat!

Ojedinělou možností ochutnat vína ze Slovenska byla prezentace 125 vzorků z Malokarpatské vinařské oblasti. Kromě řady známých odrůd zde byly k degustaci i novější slovenská šlechtění – s odrůdami Děvín, Hron, Váh nebo Nitra se člověk u nás nesetkává běžně. Třešničkou na dortu byla kolekce šesti bílých vín z Alsaska nebo deseti vín z Rakouska. A letošní výhodou pro veřejnost bylo viditelně méně návštěvníků. Snad to bylo jen v souvislosti s počátkem jarních prázdnin – výstava samotná má tradičně velmi dobrou úroveň !!!

17.02.
2015

Novinky ze světa vína

Moravská Vinotéka na výzvědách v Praze

Jedna z nejlepších vinařských akcí pro odbornou veřejnost v ČR nemohla uniknout naší pozornosti. Vyzkoušet, jak to dělají v nejslavnější vinařské oblasti na světě přijelo minulý týden na Pražský hrad pár stovek nadšenců, kterým se v loňském předprodeji podařilo sehnat vstupenku za 1.500,- Kč. Ano, šlo o Audienci Grand Cru Chassé Bordeaux, pořádané u nás už pravidelně. Výhodou této akce je možnost ochutnat vína ročníku jdoucího do prodeje (r. 2012) za přítomnosti vrcholového managementu nebo přímo majitelů slavných vinařství z obou břehů. Nevýhodou je to, že na to máte pouhé tři a půl hodiny včetně fronty u šatny a vín můžete zdegustovat přes čtyřicet (43). Když se ještě chcete pozdravit se známými a kolegy, musíte se pěkně snažit. V davu jsme zahlédli i některé naše dodavatele, např. Ing. Petra Bízu, který si asi přišel porovnat svoje velké barikové Grand Bizé s víny Grand Cru nebo Cru Bourgeois. Svého zástupce měla i vysoká brněnská gastronomie z Borgo Agrese, na výzvědách bylo i pár brněnských sommelierů a moravských vinařů. Průměrná cena jedné lahve byla okolo 1.500,- Kč, ale cenu mělo především to, že byla předložena k posouzení zajímavá kolekce vín z těch nejproslulejších AOC oblastí, známých jako etalon kvality po celém světě...

11.02.
2015

První degustace v novém roce

25.3. - Degustace vinařství Znovín Znojmo
15.4. - Degustace vinařství Moravíno Valtice
25.4. - Výstava vín "OD DESÍTI DO ŠESTNÁCTI"vstupné 200 Kč/osobu

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Degustace začínají tradičně v 19:00
Cena za degustaci ve většině případů 180 Kč na osobu.
Na degustaci máte možost kopuit vína za výhodnějších podmínek.
Doporučujeme včasnou rezervaci a prosím, na akci omezte výraznou kosmetiku.

11.02.
2015

Valentýnská nabídka

V sobotu 14.2.
od Vás bude Vaše druhá polovička předpokládat nějaké malé překvapení.
Buďte připraveni !

Růžové víno vyrobené jemným lisováním modrých hroznů je tou pravou odměnou za kýžené očekávání. Nachlaďte jej na 12°C a užíjte si ho společně v sobotu na svátek všech zamilovaných. Svatý Valentýn nečeká !!

My Vám od dnešního dne dáváme slevu 15% na všechna růžová vína u nás v Moravské Vinotéce. Přijďte si vybrat a příjemně překvapte.
Nabídka platí jen do 15.2.2015.

27.01.
2015

Nový druh obalů na víno v Moravské vinotéce - BEGINA 3 l, 5 l a 10 litrů

Dle Vaší objednávky připravíme požadované množství námi dodávaných vín z Moravských vinic.

 

Do BAG IN BOXu

Balení systémem bag in box představuje moderní trend ve vývoji balení tekutin v objemech od 3 do 20 litrů.

Tento balicí systém je tvořen dvojitým flexibilním vakem z vhodných fólií, který je opatřen hrdlem a vhodným uzávěrem.

Různé uzávěry umožňují snadné plnění a vypouštění kapalin.

Celý vak je uložen v kartónu nebo jiné krabici uzpůsobené pro snadnou manipulaci a fixaci uzávěru při vyprazdňování.

Informujte se u nás v prodejně.

8.12.
2014

Degustace Rakouských vín z Burgenlandu

Poslední místa na degustaci 10.12., kdy budeme prezentovat vína od weingut Rommer a weingut Sloboda.

Začínáme 19:00 u nás na Mojmíráku. Vstupné je 300 Kč na osobu.

CHcete přijít? Rezervujte si místo This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

5.12.
2014

Nově Horké nápoje na Husitské

Stavte se na Husitskou a zahřejte se skvělým horkým nápojem. Nově v nabídce: Vánoční malinový punč za 35,- | Svařák jak ho znáte za 25,- | Grog jak ho ještě neznáte za 35,- | Horký Máťák za 35,- | Horká Pampeliška za 30,- a pro děti Jablko se skořicí za 30,-

5.12.
2014

Jak bude otevřeno na Vánoční svátky

Platí pro obě prodejny Mojmírovo náměstí i Husitskou

Po 22.12. 9:00 - 19:00
Út 23.12. 9:00 - 19:00
St 24.12. 9:00 - 12:00
Vánoční kapřík 11:00 - 13:00
Čt 25.12. zavřeno
Pá 26.12. zavřeno
So 27.12. 8:30 - 12:00
Ne 28.12. zavřeno
Po 29.12. 10:00 - 18:30
Út 30.12. 10:00 - 18:30
St 31.12. 8:30 - 12:00
Pěkný NOVÝ ROK 2015
Čt 1.1. zavřeno
Pá 2.1. 10:30 - 18:30
So 3.1. 8:30 - 12:00
Ne 4.1. zavřeno
Po 5.1. inventura
Út 6.1. 10:00 - 18:30

14.11.
2014

Poslední degustace v letošním roce

 • 26.11. (středa ) Krez - bulharská vína "rukou francouze"
  vstupné 150 Kč/os
 • 10.12. (středa) Rakouská vína - Rommer, Sloboda
  vstupné 300 Kč/os
 • 17.12. Likor - Madeira/Sherry/Portská
  vstupné 350 Kč/os

Degustace začínají tradičně v 19:00
Doporučujeme rezervaci a prosím, na akci omezte výraznou kosmetiku.

14.11.
2014

Přijďte ve středu 26. 11. ochutnat vynikající bulharská vína Krez do Moravské Vinotéky

Společnost Krez z Bulharska do Moravské Vinotéky dodává od několika vinařů výtečná bulharská vína.
Na kvalitu výběru dohlíží tým francouzských enologů, protože majitel společnosti Krez pochází z Francie.

Díky tomu máte ve středu 26. 11. možnost degustovat lahodná vína z Bulharských vinic. Pěstování a výroba vína má v Bulharsku dlouhou tradici. Datuje se až do dob Thráků. Víno je, spolu s pivem a hroznovou Rakijí, jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů v této prosluněné zemi.

Přijďte ve středu 26. listopadu 2014 na degustaci bulharských vín do Moravské Vinotéky. V ceně vstupenky 150 Kč navíc získáte zajímavé ceny na koupi vín z Bulharska.

Degustovat budeme 10 lahodných bulharských vín:

 • 1 Mezzek 2013 /syrah/
 • 2 Mezzek 2013 /cabernet sauvignon + mavrud/
 • 3 Petit Enira 2010 /merlot/
 • 4 Le Carre d Or 2013 /malbec/
 • 5 Contemplation 2013 /merlot + malbec/
 • 6 Motley cock 2009 /rubin + merlot + cabernet sauvignon/
 • 7 Seven grapes 2012 /merlot + cabernet sauvignon + syrah + malbec + tempranillo + cabernet franc/
 • 8 Merul reserva 2009 /mavrud/
 • 9 Erelia 2010 /merlot + cabernet sauvignon + syrah + mavrud/
 • 10 Enira reserva 2007 /merlot + syrah + cabernet sauvignon + petit verdot/

Vstupenky na degustaci objednávejte:

 • e-mailem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
 • nebo telefonicky na čísle 549 212 680.

Omezená kapacita, pospěšte si, místa se rychle zaplňují.

Zažijte prosluněné Bulharsko na degustaci vín, rezervujte si hned místo.

3.11.
2014

11.11. v 11:00

Jako každý rok i tentokrát pořádáme KOŠT SVATOMARTINSKÝCH A MLADÝCH VÍN 11.11. v 11 hodin a 11 minut si přiťukneme prvním letošním vínem. V odpoledních hodinách (cca od 14 hod.) se přidá i cimbálová muzika. Od 15.00 do 17.00 hod. bude šťastná dvouhodinka a to znamená -11 % na veškerý sortiment. Cena 150 Kč na akci nebo 30 Kč za košt 6 vzorků. Každou hodinu budou otevřena všechna vína k ochutnání. (6x) Akce končí v 19:00 nebo po dopití všech vzorků. Navíc každý Martin při zakoupení celodenní vstupenky od nás dostane 50% slevu na nákup jedné lahve mladého vína.

odkaz na seznam vzorků

20.10.
2014

Jak to bylo se Svatomartinskými víny...

...ještě dávno před vládou Josefa II. se na konci hospodářského a vinařského roku scházeli nájemci vinic s jejich majiteli (světskou a církevní šlechtou), aby zaplatili tzv. desátek čili poplatek z úrody a pronájmu půdy. Tyto dávky mohly být placeny peněžně nebo naturálně a termín byl určen na den 11. listopadu, tedy svátek sv. Martina z Tours. V tuto dobu už měly být ukončeny všechny zimní práce a očekával se příchod zimy. Nájemci půdy často chodili k tomuto jednání v průvodu, ve kterém nesli, nebo vezli zmíněný desátek. Mezi naturální platbou bylo také mladé víno právě skončeného vinohradnického roku, které mělo vlastníkům vinic (vrchnosti) ukázat, jak se celý ročník vyvedl a jakou kvalitu vína lze očekávat. Po odvodu plateb, a přípitku novým mladým vínem, docházelo k neméně důležitému aktu, kterým byl podpis smlouvy o pronájmu půdy na příští rok. Nájemce se tak snažil přinést s sebou víno co nejlepší kvality, protože nechtěl riskovat, že smlouva nebude obnovena. To je tedy historický aspekt samého počátku vzniku tradice připíjení si mladým (Svatomartinským) vínem právě 11. listopadu každého roku. V druhé polovině 18. stolení, kdy valná část půdy nepatřila už pouze šlechtě, ale také měšťanstvu a bohatší venkovské vrstvě, docházelo k podobnému postupu uzavírání nových smluv na další rok, například mezi sedláky a čeledí, která pracovala za mzdu, ubytování a stravu. I v tomto případě mělo uzavírání takovýchto smluv formu slavnosti, na které se obvykle jedla husí pečínka a pilo mladé víno. Zajímavostí je, že víno bylo spíš červené než bílé nebo růžové - ryšák. Při tehdy používaném výrobním postupu bylo červené víno, vykvašené na rmutu a ihned potom vylisované, hotové a čisté dřív, než víno vyráběné z bílých hroznů, které v té době často ještě dokvášelo. Z toho také pramení dnešní zvyk kombinovat Svatomartinskou husu se Svatomartinským červeným vínem i když by se stejně dobře, a mnohdy i lépe, k huse s bílým zelím a houskovým knedlíkem hodilo víno bílé...

Svátek svatého Martina z Tours je slaven pravidelně už od 4. století n.l. právě 11. listopadu proto, že to byl termín jeho pohřbu (11.11. roku 397).

11.10.
2014

Nový, další termín degustace Sonberk

Vážení zájemci o řízené degustace, 10.11. jsme otevřeli další kolo degustace Sonberk. Prosím kdo máte zájem, rezervujte si místa This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. či po telefonu 549212680

8.10.
2014

Svět obrazů Lenky Cardové - v MV od 10.10. do 8.11.14

Obrazy, které zde vidíte zachycují zcela ojedinělé vnímání světa, světla a stínů, které dopadají na výkresy z rukou Lenky Cardové (*1981), autorky pocházející z Chudčic. Vidíme opravdu to, co si myslíme, že vidíme nebo se bojíme nahlédnout pod roušku naší každodenní vize? Obrazy a život Lenky Cardové vás přimějí vnímat svět kolem vás i ve vás jinak než jste zvyklí. Ať už svět jako takový vnímáte barevně nebo černobíle, otisky těchto momentů se ve vás probouzí skrze svět energií. Nahlédněte prostřednictvím těchto obrazů do skrytých hlubin vašeho vnímání, protože ne každý obraz je tím, čím se na první pohled může zdát. Svět energií v obrazech nabývá nemalých rozměrů a významů a skrze výkresy působí především na vás samotné včetně prostoru, v němž se obrazy nacházejí. Většina z vás některé z energií určitě zachytí a vnitřně pochopí jejich význam a působení. Jemné, místy až velmi výrazné obrazce zakomponované ať už v portrétech , známých symbolech, všedních i nevšedních tématech či abstraktních kombinacích vám pomůže přiblížit se k sobě samotným. Barevná kompozice prašných kříd a akrylových barev podtrhuje jednotlivé významy a tím bystří i vaše smysly , skrze které můžete vnímat svět v jiných "odstínech" , které jsou tak typické pro svět energie a energii ve světě. To vše z dílny L.C., www.svetenergie.com

7.10.
2014

Vzorky na degustaci Lahofer

1. Dornfelder pozdní sběr Volné pole 3712 2012 suché
2. Rulandské modré pozdní sběr Waldberg 4611 2011 suché
3. Veltlínské zelené pozdní sběr Šác 7111 2011 suché
4. Ryzlink rýnský víno originální certifikace Lampelberg 3813 2013 suché
5. Müller Thurgau kabinetní Volné pole 813 813 suché
6. Sauvignon víno originální certifikace Volné pole 1213 2013 suché
7. Veltlínské zelené víno originální certifikace Volné pole 1612 2012 polosuché
8. Rulandské šedé výběr z hroznů U Hájku 4711 2011 polosladké
9. Tramín červený výběr z hroznů znojemsko 2913 2013 polosladké
10. Pálava výběr z hroznů znojemsko 2813 2013 polosladké
11. Rosé LAHOFER pozdní sběr Babičák 2113 2013 sladké
12. Muškát moravský pozdní sběr znojemsko 613 2013 sladké

3.10.
2014

Nový, další termín degustace Lahofer je 7.10.

Prosím, kdo máte zájem, pište a telefonujte :)

Cena 150 Kč/ os
Start v 19:00

 

25.09.
2014

Bleskové info!!

Dnes jsme přivezli burčák ze směsky Sauvignon, Pálava a Ryzlink rýnský a červený burčák ze směsky Svatovavřinecké a Modrý portugal.

Zítra na Mojmíráku :)

22.09.
2014

Tento týden i červený burčák

Vinaři pokračují se sběrem a v pondělí nám dovezou burčák ze Svatovavřineckého. :)

 

22.09.
2014

Poslední kapmaň

Neodebíráte novinky emailem? Přhlaste se a buďte obraze!

Čerstvé informace zde

22.09.
2014

7 x o burčáku

Rada 1. CO JE BURČÁK
Burčák je ovocná šťáva z hroznů révy vinné, z níž se díky kvasnému procesu stane mladé víno. Je to tehdy, když už šťáva kvasí a má přibližně 1 až 7 procent alkoholu. Vinařský zákon tuto specialitu dále zpřesňuje. Nesmí se vyrábět z dovozových hroznů a může se prodávat jen v období od 1. srpna do 30. listopadu

Rada 2. KDE NAKUPOVAT
Burčák se prodává kde se dá. K nákupu raději volte místa, která můžete navštěvovat celoročně. Máte tak větší jistotu, že koupíte dobré zboží. Takový prodejce jistě nebude chtít “rychle zbohatnout”, ale spíš vás přesvědčit kvalitou a motivovat Vás k budoucím nákupům tohoto nesezónního zboží.  

Rada 3. NEŽ KOUPÍTE
Zeptejte se obsluhy, který vinař burčák vyrobil a z jaké je odrůdy. Samozřejmě byste tuto informaci měli najít v prodejně i v psané podobě.
Barva burčáku z bílých odrůd by měla být světle žlutá až zlatavá a může být i žlutozelenkavá. Záleží na odrůdě hroznů, ze které burčák vzniká. Čirost by měla být spíše mléčná než průzračně limonádová.

Rada 4. SPRÁVNÁ VŮNĚ NAPOVÍ
Pokud máte možnost ochutnat, dejte na první dojem. Vůně by měla být čistá, ovocná, bez acetaldehydových tónů či zápachu zkažených vajec.
V chuti by měl být perlivý, sladší, mírně alkoholický (okolo 5%) a s kyselinou
typickou pro daný ročník. Neměly by se objevovat hořké tóny a přemíra alkoholu
spolu se sladkostí.

Rada 5.  KDY PÍT
Dovozové, částečně zkvašené mošty se vždy prodávají dříve, než burčák z Moravy. Pokud je průměrný rok, na moravský burčák se můžete těšit od první poloviny září. První se sbírají rané aromatické odrůdy, Veltlínské červené rané a Muller Thurgau. Později Veltlínské zelené a oba ryzlinky. Ostatní odrůdy si většinou vinaři nechávají na víno.      
    
Rada 6. PROČ PÍT
Dobrý burčák, by měl obsahovat zdravé kvasnice s velkým množstvím vitamínu tzv. B-komplexu v přístupné formě, které se díky nízkému obsahu alkoholu v burčáku rychle dostanou do organismu. (B1, B3, B6 a B15 - kyselina pangaminová) Burčák má i příznivý dietetický vliv na vaše zažívací orgány, jen je potřeba věnovat pozornost dennímu dávkování…

Rada 7. PROČ PÍT V BRNĚ
Burčák patří k podzimnímu Brnu jako k velbloudovi hrby! V prosluněném dni není vhodnějšího a prospěšnějšího nápoje pro vaše zdraví než pravý moravský burčák z vaší Moravské Vinotéky :)  Najdete nás na Mojmírově nám. 26 v Brně Králově poli.

9.09.
2014

Nový, další termín degustace Volaříků je 23.9.

Společně s panem Procházkou z vinařství Volařík jsme našli ještě jeden termín, kdy ochutnáme vína z jejich produkce.

Pokud máte zájem, prosím rezervujte si místa na termín 23.9. od 19:00. Cena 150 Kč / osobu.

Rezervace telefonem (608708058) nebo emailem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

8.09.
2014

Degustace Volařík vyprodána, degustace vinařství Hanzel poslední místa

Rezervujte si poslední místa na degutaci (10.9.) vinařství Hanzel, které získalo na svůj Sauvignon VOC 2013 šampiona Národní soutěže vín Znojemské vinařské podoblasti a který budete mít možnost ochutnat na středeční degustaci.

Cena degustace 150 Kč/ osoba. Možnost objednat vína za ceny vinařství.

Rezervace telefonem (608708058) nebo emailem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Seznam vín pro degustaci:

1. Merlot pozdní sběr suchý Pohořelické vínohrady 2011
2. Ryzlink rýnský pozdní sběr suchý U Hájku 2012
3. Neuburské pozdní sběr suché Volné pole 2013
4. Zweigeltrebe Rosé pozdní sběr suché U vinohradu 2013
5. Tramín červený výběr z hroznů suchý Šác 2013
6. Kerner pozdní sběr suchý Pohořelické vínohrady 2013
7. Sylvánské zelené kab. polosuchý Pohořelické vínohrady 2013
8. Rulandské šedé pozdní sběr polosuchý Šác 2013
9. Sauvignon voc polosuchý Volné pole 2013
10. Pálava výběr z hroznů polosladké Vinná hora 2013
11. Rulandské bílé výběr z hroznů polosladké Weinperky 2011

8.09.
2014

Nabídka Vinného Baru 37. týden

 

Chardonnay  2013 pozdní sběr suché - Palavín, Bavory
Aurelius 2013 pozdní sběr polosladké - Zmiko, Horní Věstonice
1 dcl - 20,-

Zweigeltrebe 2013 rosé kabinet polosuché - Víno Hort, Dobšice
Novas Carmenere + Cabernet Sauvignon Gran Reserva 2011 Emilana, Chille
1 dcl - 25,-

 

3.09.
2014

Moravský burčák je tu.

Zahájili jsme burčákovou sezónu. První burčák co právě točíme je Svatovavřinecké z Mikulčic od Petra Marady. Na pátek přibude Muškát moravský a od pondělka budeme mít Muller Thurgau z Pálavy z vinařství Zmiko. Jak rozpoznáte pravý burčák ? Dozvíte se za nedlouho v našich aktualitách nebo se dočtete v naší příští emailové kampani.

30.08.
2014

Burčák v Moravské Vinotéce

Množí se dotazy, kdyže začneme prodávat dobrý burčák z Jižní moravy.
Dle sdělení vinařů cukernatost hroznů na vinicích Pálavských kopců je někde kolem 15 až 16 °ČNM a to znamená, že ještě pár dní a začne se sklízet. Předpokládá se, že když bude slušné počasí, 8.9. by mohl být 1. burčák.
Naši vinaři totiž primárně sklízejí hrozny pro výrobu vína a ne na výrobu komerčního burčáku. :) Kvalita je tedy přednější než touha vydělat, což nás může jen těšit.

Sledujte naše stránky nebo se přihlaste k odběru novinek, ať stihnete burčák hned ze startu.
Info budeme dávat i na facebook a google +.

Pro nedočkavce máme maďarský burčák na naší 2. prodejně na Husitské 8.

  

30.08.
2014

Novinky emeilem...nechodí? Přihlaste se k odběru!

Odkaz na kamapň zde.

26.08.
2014

Nabídka Vinného Baru 35. týden

 1. Ryzlink rýnský 2012 21°Nm zemské suché - Krásná Hora, Starý Poddvorov
 2. Chardonnay  2013 pozdní sběr suché - Palavín, Bavory
 3. Zweigeltrebe 2013 rosé kabinet polosuché - Víno Hort - Dobšice
 4. Zweigeltrebe 2012 pozdní sběr suché - Palavín, Bavory
 5. Dornfelder 2012 zemské sladké - Zmiko, Horní Věstonice

Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

26.08.
2014

Na naší pobočce na Husitské testujeme maďarský burčák

Nemůžete se dočkat? Přijďte si pro částečně zkvašený hroznový mošt na Husitskou č. 8 do naší druhé prodejny.

Moravský burčák dle našich vinařů bude až kolem 10 září.

25.07.
2014

Celerky a řepelky zdarma

Mlsejte zdravě, při nákupu nad 200 Kč od nás dostanete na ochutnání celerky nebo řepelky zdarma.
Nabídka platí od 28.7.2014 do 2.8.2014.

25.07.
2014

Nabídka Vinného Baru 31. týden

 1. Veltlínské zelené 2012 zem Zmiko - Horní Věstonice
 2. Frankovka 2011 pozdní sběr, Košut - Moravská Nová Ves
 3. Modrý portugal 2012 pozdní sběr, Zmiko - Horní Věstonice

 Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

21.07.
2014

Nabídka Vinného Baru 30. týden

 1. Sauvignon 2012 zem, Zmiko - Horní Věstonice
 2. Veltlínské zelené 2012 zem Zmiko - Horní Věstonice
 3. Frankovka 2011 pozdní sběr, Košut - Moravská Nová Ves
 4. Merlot rosé 2013 pozdní sběr, Víno Hort -  Dobšice
 5. Modrý portugal 2012 pozdní sběr, Zmiko - Horní Věstonice

 Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

14.07.
2014

Nabídka Vinného Baru 29. týden

 1. Kerner 2012 pozdní sběr, Víno Hort - Dobšice
 2. Frankovka 2011 pozdní sběr, Košut - Moravská Nová Ves
 3. Merlot rosé 2013 pozdní sběr, Sonberk - Popice
 4. Modrý portugal 2012 pozdní sběr, Zmiko - Horní Věstonice
 5. Merlot rosé 2013 pozdní sběr, Víno Hort -  Dobšice

7.07.
2014

Nabídka Vinného Baru 27. týden

 1. Chardonnay  2013 pozdní sběr - Prokop, Krumvíř
 2. Merlot rosé 2013 pozdní sběr - Sonberk Popice
 3. Cuvée Bernety (CS+ME+AL) 2012 - Krásná Hora, Starý Podvorov

 Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

7.07.
2014

Nabídka Vinného Baru 28. týden

 1. Kerner 2012 pozdní sběr, Víno Hort - Dobšice
 2. Merlot rosé 2013 pozdní sběr, Sonberk - Popice
 3. Modrý portugal 2012 pozdní sběr, Zmiko - Horní Věstonice

Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

2.07.
2014

Sobota 5. 7. Státní svátek ZAVŘENO

25.06.
2014

Akce na další pololetí

Co nás čeká a kdo se přidá?

S Jirkou Iliasem jsme zakončili sadu degustací pro 1. pololetí a jistě jste zvědaví, co že nás čeká v další části roku...

 • 10.9. (středa ) Vinařství Hanzel
 • 24.9. (středa ) Vinařství Volařík
 • 8.10. (středa ) Vinařství Lahofer
 • 22.10. (středa) Bonovino - španělská vína
 • 5.11. (středa ) Vinařství Sonberk
 • 11.11 (úterý) Košt Svatomartinských a mladých vín
 • 26.11. (středa ) Krez - bulharská vína
 • ??.12. Likor - Madeira/Sherry/Portská??

Degustace budou začínat tradičně v 19:00
Cena za degustaci bude ve většině případů 150 Kč na osobu.
Doporučujeme rezervaci a prosím, na akci omezte výraznou kosmetiku.

Při rezervaci a uhrazení vstupného minimálně
dva dny předem,
dostanete poukázku na ochutnávku vín z Vinného Baru.
Aktuální nabídku Vinného Baru
aktualizujeme na našich
 www.moravska-vinoteka.cz
na hlavní stránce,
nebo sledujte aktuality na
Facebooku a Google +

24.06.
2014

Nabídka Vinného Baru 26.týden

 1. Veltlínské zelené 2011 pozdní sběr - Ilias, Pavlov
 2. Pálava  2013 pozdní sběr - Pálavín, Bavory
 3. Merlot rosé 2013 pozdní sběr - Sonberk Popice
 4. Cuvée Bernety (CS+ME+AL) 2012 - Krásná Hora, Starý Podvorov
 5. Chardonnay  2013 pozdní sběr - Prokop, Krumvíř

Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

14.06.
2014

Nabídka Vinného Baru 25. týden

 1. Franceska rosé pozdní sběr 2013 - Víno Hort | Dobšice - 20 Kč / 1 dcl
 2. Rulandské šedé výběr z hroznů 2012 - Pálavín, Bavory - 10 Kč / 1 dcl
 3. Gran cuvée (RŠ+RR) pozdní sběr 2012 - Moravíno, Valtice / 15 Kč / 1 dcl
 4. Cuvée Bernety (CS+ME+AL) 2012 - Krásná Hora, Starý Podvorov 20 Kč / 1 dcl
 5. Pálava pozdní sběr 2013 - Pálavín, Bavory  10 Kč / 1 dcl

Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

10.06.
2014

Nabídka Vinného Baru 24. týden

 1. Franceska rosé 2013 pozdní sběr - Víno Hort | Dobšice
 2. Tramín červený 2013 pozdní sběr - Ilias | Pavlov
 3. Muller Thurgau 2013 pozdní sběr - Lahofer | Dobšice
 4. Tramín červený 2013 výběr z hroznů - Lahofer | Dobšice
 5. Veltramka (VZ+TR) 2013 pozdní sběr - Palavín - Bavory

Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

5.06.
2014

Nejlépe hodnocená vína výstavy OD DESÍTI DO ŠESTNÁCTI 31.5.2014

Zvláštní cenu Moravské Vinotéky za nejlepší kolekci vín získává firma

Likor, s.r.o. -  za vína Madeira Full Rich “3” - H&H, Porto Rubi Old friends - Cálem a Sherry Cream - Bodegas Rey Fernando de Castilla

Šampiónem výstavy s počtem 19 bodů se stalo víno
Rulandské bílé 2012 výběr z hroznů z Vinařství Volařík - Mikulov
(vzorek č. 23)

18 bodů
Muškát moravský 2013 kabinet, Vinařství Volařík - Mikulov (vzorek č. 18)

 

11 bodů
Enira 2007 (Merlot), Bessa Valley Winery - Bulharsko (vzorek č. 74)

 

9 bodů

Rulanské šedé 2012 výběr z hroznů, Slep Maryša - Šitbořice (vzorek č. 26)

 

8 bodů

Chardonnay 2012 pozdní sběr, Georgios Ilias - Pavlov (vzorek č. 8)

Sauvignon 2012 výběr z bobulí, Zmiko - Horní Věstonice (vzorek č. 42)

 

7 bodů

Blatnický roháč 2013 pozdní sběr, Jan Cícha - Blatnice pod. Sv. Antonínkem (vzorek č. 3)

 

6 bodů

Pálava 2012 výběr z hroznů, Moravíno - Valtice (vzorek č. 20)

Ryzlink valšsků 2012 pozdní sběr Terroir, Vinařství Volařík - Mikulov (vzorek č. 36)

Ostatní vína získala 5 a méně bodů.
Vína hodnotili návštěvníci výstavy (1. místo 3 body, 2. místo 2 body, 3. místo 1 bod).
K ochutnání bylo 92 vzorků vín. 

Odkaz na katalog

Děkujeme všem vinařům a partnerům výstavy.

5.06.
2014

Vinný Bar otevřen

 • stálá nabídka minimálně tří rozlévaných lahvových vín od našich dodavatelů
 • nabídka vín se bude stále obměňovat za jiné
 • aktuálně otevřená vína zjistíte v našich aktualitách
 • vína v nabídce koupíte se slevou 7%

5.06.
2014

Aktuální nabídka Vinného Baru

Cena všech vzorků je 10 Kč / 1 dcl

 

 1. Rulandské šedé 2012 pozdní sběr  - Moravíno Valtice
 2. Tramín červený 2013 pozdní sběr - Ilias Pavlov
 3. Muller Thurgau 2013 pozdní sběr - Lahofer Dobšice
 4. Tramín červený 2013 výběr z hroznů - Lahofer Dobšice

Nová vína k ochutnání uvedeme v další aktualitě.

27.05.
2014

Nechodí Vám do emailu?

Podívejte se na naši emailovou kampaň

http://eepurl.com/VzIFP

19.05.
2014

Brita - filtrační patrony

Šetříme přírodu i peněženky.
Bomby CO2 od firmy Sodastream měníme za plné už pár let. Cena je všude stejná, tedy i u nás stojí výměna 199 Kč.

Nyní jsme do našeho ekologického-ekonomického programu recyklace přidali i filtrační patrony od firmy Brita. Pokud si u nás zakoupíte nové filtrační patrony, vrátíme vám za každou starou filtrační patronu 25 Kč. Za sadu 4 patron, které u nás prodáváme za 450 Kč tak můžete zaplatit jen 350 Kč.

Ostatní sortiment obou firem je velmi omezený, v případě zájmu se prosím informujte na našem telefonu 608708058.

9.05.
2014

Rozpracovaný katalog vín pro výstavu 31.5. k nahlédnutí

ZDE je odkaz na rozpracovaný katalog vín, které se na výstavě budou rozlévat.

Jaká vína chutnala minule?

Nejlépe hodnocená vína výstavy (1. 6. 2013)
21 bodů
RULANDSKÉ ŠEDÉ 07 VZC, SONBERK, POPICE
19 bodů
HIBERNAL 12  VZH,  GRMOLEC, HOVORANY
17 bodů
PÁLAVA 11 VZH, SONBERK, POPICE
16 bodů
KERNER 09 VZB, ZNOVÍN ZNOJMO, ZNOJMO
15 bodů
SAUVIGNON 11 VZH, MORAVÍNO, VALTICE
14 bodů
PÁLAVA 12 VZB - mešní, ZNOVÍN ZNOJMO, ZNOJMO
RYZLINK VLAŠSKÝ 1 1 VZH, MORAVÍNO, VALTICE
10 bodů
PÁLAVA 11 PS, SONBERK, POPICE
Ostatní vína získala 9 a méně bodů. Vína hodnotili návštěvníci výstavy (nej.víno 3 body, 2.místo 2 body a 3 nejchutnější vzorke 1 bod), k ochutnání bylo 107 vzorků vín.

Zvláštní ocenění za nejlepší kolekci vín udělila Moravská Vinotéka firmě Moravino Valtice.

19.04.
2014

Pěkné Velikonoce

Naši Velikonoční nabídku sudových vín jsme obohatili o sudový Blatnický Roháč. :)

Přejeme příjemné prožití Velikonočních svátků u dobrého vína.

19.04.
2014

31.5. 2014 Výstava vín OD DESÍTI DO ŠESTNÁCTI v MV

V Moravské Vinotéce bude 31.5. k ochutnání na 100 zajímavých vín od dodavatelů Moravské Vinotéky.

Jiří Ilias, Sonbek, Volařík, Regina Coeli, Petr Bíza, Moravíno, Josef Valihrach, Znovín Znojmo, Jiří Hort, Krásná Hora, ŠSV Ampelos, Dufek, Grmolec, Jan Cícha, Oldřich Drápal, Pálavín, Josef Prokop a možná i někteří další...

Vstupné 200 Kč. Další inforamce o akci najdete v tomto odkaze
http://www.moravska-vinoteka.cz/vystava

kdo si koupí vstupenku s předstihem, získává bonus na nákup v MV -10%
Vstupenky budou v prodeji od 25.4.2014

14.04.
2014

část z Jarních novinek

Celé noviny z emailové kampaně si můžete přečíst zde

Vinařství Volařík šampionem VVT

47. ročník VVT zná od pátku 11.4. své vítěze. S radostí gratulujeme Vinařství Volařík k titulu šampiona bílých vín, kterým je Ryzlink vlašský 2013, pozdní sběr z trati Ořechová hora řady Terroir. S radostí proto, že vína tohoto vinařství máme v nabídce Moravské Vinotéky a tohoto šampiona se budeme snažit zařadit co nejdříve do prodeje. Ze zákulisí čtvrtečního představení vín ročníku 2013 však víme, že doposud není nalahvován... (viz dále)
 

Představení vín ročníku 2013 Vinařství Volařík v Mikulově

Čtvrteční představení vín ročníku 2013 ve Vinařství Volařík v Mikulově nám dalo konkrétní představu toho, jaká vína v brzké době nabídneme vám, zákazníkům Moravské Vinotéky.

O tom, že „ Volaříci“ patří k moravské produkční špičce netřeba pochybovat. Tituly Šampiona Valtických vinných trhů, Krále vín i Vinaře roku hovoří jasně. Po včerejší degustaci všech 38 mladých vín můžeme konstatovat, že další úspěchy jsou velmi pravděpodobně na cestě.

Co je pro Volaříkova vína ročníku 2013 typické? Především vysoká svěžest podpořená značným množstvím kyselin, ale také výrazná mineralita, která je charakteristickým znakem především pro nejvyšší řadu vinařství – vína Terroir. Ta pocházejí ze špičkových tratí v Perné (Železná, Kotelná, Purmice, Věstoňsko) nebo v Březí (Ořechová hora), kde například Ryzlinky vlašské zrály na vinici až do poloviny prosince. Výborná však jsou i vína řady Classic, především oba suché Ryzlinky (RV Purmice a RR Ořechová Hora) nebo i suchý Veltlín z Věstoňska. Naší pozornosti neunikla ani vína základní řady, čerstvě plněná do lahví se šroubovým uzávěrem. Jde o vína určená pro „běžnou denní spotřebu“ nebo do gastronomie za příznivější cenu. Například polosuchý „vlašák“ i „veltlín“ rozhodně stojí za ochutnání, navíc budou k mání dříve a za přijatelnější cenu než vlajkové lodě vinařství řady Terroir, které doposud zrají a na svoje lahvování teprve čekají. Na jejich premiéru v lahvích se těšíme spolu s vámi. Charizmatický sklepmistr Filip Mlýnek a jeho kolektiv nás svým novým ročníkem opět přesvědčili !!!

9.04.
2014

Vína k degustaci 17.4. Vianřstřví Ampelos v MV

1. Veltlínské zelené 2013 Kabinetní

2. Ryzlink vlašský 2013 Jakostní

3. Műller Thurgau 2013 Pozdní sběr

4. Muškát moravský 2013 Kabinetní

5. Sauvignon 2013 Pozdní sběr

6. Kerner 2012 Výběr z hroznů

7.. Zweigeltrebe rosé 2013 Kabinetní

8. André rosé 2013 Kabinetní

9. Modrý Portugal 2012 Pozdní sběr

10. Rulandské modré 2012 Výběr z hroznů

Tradičně v 19:00 na Mojmírově nám. 26. Rezervace nutná a prosím omezte výraznou kosmetiku. Děkujeme

7.04.
2014

Jste-li držitelem karty

• SPHERE
• Rodinné pasy
• Senior pasy
• Carte
• Nově ISIC

Vyberte si u nás slevu 7 % na svůj nákup !!

28.03.
2014

Vinařství roku 2013

Od včerejšího večera známe nové vinařství roku České republiky. V pátém ročníku této soutěže, vyhlašované Svazem vinařů ČR, zvítězilo Vinařství Sonberk, a.s., Popice, hospodařící v Mikulovské vinařské podoblasti. Tuto zprávu jsme přivítali s radostí, neboť jejich zajímavá vína prodáváme v Moravské Vinotéce už 8 let. Vinařství Sonberk bylo založeno v roce 2003, dostalo tedy ke svým desátým narozeninám ten nejhezčí dárek. Vína vyrábí ze 40 hektarů vlastní vinice, obklopující Vinařský dům Sonberk, který je sám o sobě dominantou a moderním architektonickým skvostem. Jejich nejznámějšími víny jsou skvělé Ryzlinky rýnské a Pálavy, my jsme vás v únoru upozorňovali i na výborný Moravský muškát 2013, p.s., který si stále ještě můžete zakoupit v Moravské Vinotéce za zvýhodněných podmínek 5 + 1 láhev zdarma.

Vinařství Sonberk, a.s. upřímně gratulujeme k vítězství a přejeme mnoho dalších úspěchů doma i v zahraničí.

19.03.
2014

Vzorky k degustaci 25 a 26.3 Vinařství Bíza Čejkovice

Veltlínské zelené 2013 Pozdní sběr  suché

Sauvignon 2013 Pozdní sběr suché

Chardonnay 2013 Pozdní sběr suché

Rulandské šedé 2012 Výběr z hroznů polosladké

Neronet 2012 Pozdní sběr suché

Cabernet Sauvignon 2012 Výběr z hroznů suché

Cabernet Sauvignon - rosé 2013 Pozdní sběr suché

Irsai Oliver 2013 Pozdní sběr suché

Tramín 2012 Výběr z hroznů polosladké

Víno 2013 polosladké

Grand Cuvée Bizé 2009 (90 % RM, 10 % Merlot) Výběr z hroznů suché

3.03.
2014

Postřehy Moravské Vinotéky

Vinum Juvenale 2013

… čím dál lepší vína

Přehlídka mladých vín se v Brně konala už po šestnácté. Po prvních ročnících se zdálo, že únor je na mladá vína v lahvích příliš  časný termín. Leč nabývající zkušenosti s novými technologiemi výroby vína začaly dělat zázraky. Na prvním ročníku byla většina vín ještě ne zcela čistá a jiskrná, hodně jich bylo bez etiket a výraz všech těchto vín byl téměř shodný: „Prostě zatím mladá vína....“ Kde že dávné časy jsou! Poslední ročníky této Brňany oblíbené akce nabízejí vína stále lepší a lepší.  Zapomeneme-li na nevydařený ročník 2010, kdy se v podstatě dala v únoru pít jen polosuchá a polosladká vína a to ještě musela být aromatická a bílá :)

Ročník 2013 a jeho prezentace v Orea hotelu Voroněž ve dnech 19.a 20. února 2014 bylo, nevinařsky řečeno, úplně jiné kafe. Vzorků bylo celkem 610 a samozřejmě nebylo možné ochutnat více než pár desítek vín. Přednost dostala, zcela logicky, vítězná vína jednotlivých kategorií a vína, která obdržela zlaté medaile. Z bílých vín do 12 gramů zbytkového cukru nás nejvíce oslovilo Neuburské pozdní sběr z Vinařství Dufek - Svatobořice-Mistřín, které bylo plné, na mladé víno už vyzrálé a úplně hotové k pití.

Mezi bílými suchými aromatickými víny nás mohutně oslovily dva Muškáty moravské: vítěz kategorie pozdní sběr ze ZD Sedlec u Mikulova a dle našeho mínění ještě lepší, jiskrný, zcela suchý a svěží kabinet z řady Stříbrný Sonberk z Vinařství Sonberk.

Víno pravděpodobně nedostalo nejlepší bodové ohodnocení proto, že mezi ostatními muškáty, připravenými k této soutěži a tedy na pití ihned, se odlišovalo potenciálem, který se projeví až za nějaký čas. Také vůně byla odlišná od průměru - méně „muškátová“ o to víc květinová a meruňková. Z degustací posledních ročníků MM stříbrného Sonberku se ukazuje, že výraz tohoto vína se v řádu měsíců zlepšuje. Například v Janáčkově divadle jsme loni na podzim při promoakci na Košt Svatomartinských a mladých vín 2013 v Moravské Vinotéce, otevřeli výběr nejlepších, rok starých, lahví Svatomartinského z kolekce Doporučených vín. Všechna vína byla stále v kondici, přesto největší ohlas zaznamenal právě příjemně nazrálý Muškát moravský ze Stříbrného Sonberku, který si i po roce uchoval bohatou a svěží chuť. Naše nadšení z tohoto vína jsme museli sdělit jeho tvůrcům ve Vinařství Sonberk. Za tuto potěšující zprávu nám pro vás, zákazníky Moravské Vinotéky, poskytli mimořádnou nabídku 5 lahví tohoto mladého muškátu s bonusem jedné lahve zdarma. Nabídka 5+1 samozřejmě platí při nákupu celého kartonu a je omezena do konce března. Víno bude možné na požádání ochutnat....

Přejeme všem mladým vínům dobrý start mezi dospělá vína ...a muškátům zvláště !! :)
Ing. Luděk Machala a Jakub Adámek

25.02.
2014

Vzorky k degustaci 26.2 | Regina Coeli | Trpělka&Oulehla

Frankovka - rosé 2013 moravské zemské
Müller Thurgau 2013 moravské zemské
Veltlínské červené rané 2013 moravské zemské
Sauvignon - Karlov 2012 pozdní sběr
Chardonnay - sur lie 2011 pozdní sběr
Pálava 2011 výběr z bobulí
Modrý Portugal 2012 moravské zemské
Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr
Frankovka 2012 pozdní sběr
Rulandské modré 2011 pozdní sběr
Merlot - barrique 2011 výběr z hroznů

:) máme se na co těšit

23.02.
2014

Další termín degustace Regina Coeli

Pro velký zájem bude další kolo degustace Regina Coeli ve čtvrtek 6.3.
Tradičně od 19:00 v Moravské Vinotéce za 150 Kč na osobu.
Ochutnaná vína si samozřejmě můžete objednat za ceny vinařství.

Zájemce prosíme o rezervace.

19.02.
2014

Degustace 26.2. je plně obsazena

Vážení přátelé, degustace 26.2. je již naplněna.
Pokud se místa uvloní, budou nabídnuta náhradníkům.

Možná se bude otevírat další termín ... uvidíme během následujících dní.
Případné náhradíníky řadíme pod čaru a budou informováni.

 

21.12.
2013

Letos tekutý kapřík už od pondělí :)

Přejeme klidné prožití Vánočních svátků a šťastný Nový rok 2014

30.11.
2013

Otevírací doba o Vánocích

 

Po 16.12.                10:00 – 18:30
Út 17.12.                10:00 – 18:30
St 18.12.                 10.00 – 18.30
Čt 19.12.                 9.00 – 19.30

Pá 20.12.                 9.00 – 19.30

So 21.12.                 8.30 – 13.00
Ne 22.12.                      zavřeno
Po 23.12.                 9.00 – 19.30
Út 24.12.                 8.30 – 12.00

vánoční kapřík 12.00 – 14.00

 St 25.12.                        zavřeno
 Čt 26.12.                       zavřeno

Pá 27.12.               10.00 – 18.30

So 28.12.                 8.30 – 12.00
Ne 29.12.                      zavřeno
  Po 30.12.                10.00 – 18.30
  Út 31.12                   8.30 – 13.00
St 1.1.                          zavřeno

Čt 2.1.                       inventura

Pá 3.1.                 10.00 – 18.30

dále standartní otevírací doba
Přejeme Vám příjemné prožití Vánočních svátků

20.11.
2013

výstava doporučených vín zrušena

Vážení přátelé,
bohužel musím oznámit že, 30. 11. 2013 se výstava doporučených vín z technických důvodů konat nebude.
Tímto se všem, kteří chtěli přijít, omlouváme.

Děkujeme za pochopení

4.11.
2013

Pro Martina lahev zdarma

Letos přídáváme novinku !!

Každý Martin, který si zakoupí vstupenku na celodenní košt si může vybrat jedno víno z degustace a to od nás dostane zdarma !!

Udělejte radost Všem Martinům a dejte sdílet !

Těšíme se na vás, vaše Moravská Vinotéka

24.10.
2013

Seznam vín k ochutnání 11.11.

klikněte na odkaz ZDE a otevře se vám seznam Svatomartinských a mladých vín, která budete mít možnost ochutnat.

 

24.10.
2013

Nechodí vám do emailu? Přihlaste se k odběru a buďte v obraze

Tato kampaň chodí všem, kteří se příhlásí k odběru novinek. Stačí napsat svoji adresu vpravo na naší hlavní stránce

odkaz na email ZDE

18.10.
2013

na Svatého Martina v Moravské Vinotéce

Jako každý rok (již po 12. ) se 11.11. v Moravské Vinotéce otevřou Svatomartinská a mladá vína od našich dodavatelů....

Co to znamená?
V 11 hodin a 11 minut se otevřou lahve a vy se můžete pustit do ochutnání vín nového ročníku. Celkem bude cca 23 lahvových vín z ročníku 2013 a několik dalších zajímavostí. Seznam vín k degustaci bude zveřejněn příští týden.

Co vás to bude stát?
Cena je 150 Kč za celodenní (11:11-20:00) košt pro osobu, nebo 30 Kč za 6 vzorků. Ochutnaná vína si také lze zakoupit, protože je budeme mít všechny skladem. Výhodné bude trefit šťastnou dvouhodinku (15:00-17:00), kdy můžete využít možnost nakupu se slevou 11% nejen Svatomartinská vína.

... a ti co mají trochu času... :) si mohou přečíst něco málo o tradici 11.11. ...a věřte, že to co jsme s kolegou Luďkem Machalou napsali, si jen tak někde nepřečtete...

Díl 11. listopadový ke čtení ZDE.

15.10.
2013

Tento týden naposledy

Všechna sranda někdy končí a vinaři už mají skoro dosbíráno. Vykvasí poslední štáva a burčák si půjde svou cestou řezáku za mladým vímem....

...a to te další mezník na který se můžeme těšit. 11.11.2013 v 11:11 si přiťukneme 1. mladým vínem !!

U nás, jako každý rok, na ochutnávce Svatomartinskách a mladých vín našich dodavatelů.

3.10.
2013

aktuálně z MV

Dnes pro vás máme lahůdku. Červený burčák MP+SV a bílý z MT z krumvíře. Vydrží (množstvím) snad do pátku. :)

Z toho co zůstalo u vinaře bude Svatomartisnké víno, na které se u nás můžete těšit 11.11.

A ještě z jiného soudku, pokud máte zájem o řízenou degustaci vín z vinařství Josef Dufek (10.10. od 19:00 za 150 Kč/os) zarezervujte si místo přes email. (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

27.09.
2013

V SOBOTU 28.9. BUDE ZAVŘENO. PŘEJEME KRÁSNÝ SVÁTEK

18.09.
2013

Degustace bulharských vín 26.9.

Degustace bulharských vín

termín 26.9. v 19:00
vstupné 150 Kč

nutno se rezervovat

 

 

7.09.
2013

Burčák z Pálavy bude od středy !

Vážení čekatelé na burčák ! Zpráva na kterou čekáte je tady !!

BURČÁK Z HROZNŮ odrůdy Muller Thurgau JE JIŽ POSBÍRÁN A VE STŘEDU 11.9. NÁM BUDE Z HORNÍCH VĚSONIC DOVEZEN JIŽ PĚKNĚ ROZKVAŠENÝ.

Burčáková sezóna v Moravská Vinotéce začíná !!! 

26.08.
2013

Novinky z MV

Prázdniny pomalu končí a Brno se vrací do pracovního šílenství. Je dobré vědět, co že se u nás během prázdnin změnilo...

V nabídce sudových vín je nově:

 • Ryzlink rýnský 2012 z Blatnice pod sv. Anton. (22° ČNM) tedy přívlastek pozdní sběr
 • Veltlínské zelené 2011 z Prušánek (20°ČNM) tady máme taky kabinetní víno
 • Dornfelder 2012 taktéž z Prušánek
 • Zweigeltrebe z Velkých Pavlovic, tyto sazenice si vinař přivezl z Rakouska... a jak víme, tam je vynikající a doma.

Další zajímavostí je sušené maso Jerky z Jižních Čech. To začali nedávno vyrábět mladí kluci, kteří v Brně na "zemědělce" dostudovali "výživu". V nabídce máme 3 druhy. Všechny jsou chutné, výborně se hodí k vínu a doplní energii, která je stále třeba.

 • Jerky vepřové
 • Jerky hovězí
 • Jerky kapří

Připravované akce (víco o akcích v emailové kampani) - nechodí vám od nás ? zaregistrujte se !

 • 14 a 15.9. budeme mít stánek během konání Erbovních slavností Králova pole. Burčák, víno, pochutiny, medovina... stejně jako každý rok :)
 • 26.9. degustace Bulharských vín - ovšem pozor ! Vinařství vlastní Francouz, který má nejedno Chateau ve Franci a na víno mu v Bulharsku dohlíží francouzský enolog a sklepmistr
 • 10.10. od 19:00 řízená degustace vinařství Dufek
 • 11.11. Tradiční košt Svatomartinských a mladých vín
 • 30.11. Prodejní výstava Doporučených vín

No a jak je na tom Burčák? Pokud bude hezké počasí a hrozny na Pálavě budou dobře dozrávat, můžeme se na něj těšit během první půlky září.

18.06.
2013

Výsledky výstavy vín Od desíti do šestnácti

Nejlépe hodnocená vína výstavy (1. 6. 2013)
21 bodů
RULANDSKÉ ŠEDÉ 07 VZC, SONBERK, POPICE
19 bodů
HIBERNAL 12  VZH,  GRMOLEC, HOVORANY
17 bodů
PÁLAVA 11 VZH, SONBERK, POPICE
16 bodů
KERNER 09 VZB, ZNOVÍN ZNOJMO, ZNOJMO
15 bodů
SAUVIGNON 11 VZH, MORAVÍNO, VALTICE
14 bodů
PÁLAVA 12 VZB - mešní, ZNOVÍN ZNOJMO, ZNOJMO
RYZLINK VLAŠSKÝ 1 1 VZH, MORAVÍNO, VALTICE
10 bodů
PÁLAVA 11 PS, SONBERK, POPICE
Ostatní vína získala 9 a méně bodů. Vína hodnotili návštěvníci výstavy, k ochutnání bylo 107 vzorků vín.  

Zvláštní ocenění za nejlepší kolekci vín udělila Moravská Vinotéka firmě Moravino Valtice.

 

17.06.
2013

Odkaz na 3 otázky k zasílání novinek emailem

https://docs.google.com/forms/d/15QOxtfXKr2xmeIMVqwsSYXm3SyiXOrmdcAgSLPq2oPk/viewform

Za vaše odpovědi děkuejeme. Registrovat se k odběru novinek můžete na hlavní stránce v pravo "novinky emailem"

14.06.
2013

24.6. Degustace vybraných rakouských vín

Tradičně od 19 hodin se začnou ochutnávat vybraná rakouská vína pod taktovkou sommeliera s mezinárodní certifikací Ing. Luďka Machaly. Vstupné 200 Kč. Rezervace předem nutná !

27.05.
2013

26.6. degustace vinařství Krásná hora

Jako další v pořadí letošních pravidelných degustací se nám představí vinařství s poetickým názvem Krásná hora.

POZOR ! Během prázdnin řízené degustace nebudou.

A na co že se za tradičních 150 Kč 26.6. v 19 hodn u nás můžeme těšit?

1. Muškát moravský 2012 Krásná hora

2. Zweigeltrebe rosé 2012 Krásná hora

3. Ryzlink rýnský 2011 Krásná hora

4. Chardonnay 2011 Krásná hora

5. Pinot Gris 2011 Krásná hora

6. Sauvignon Blanc 2012 Krásná hora

7. Cuvée Viktoria 2010 Krásná hora

8. Cuvée Viktoria 2011 Krásná hora

9. Cuvée MPCA 2011 Krásná hora

10. Cuvée Bernety 2011 Krásná hora
11. Pinot Noir 2011 Krásná hora

Pokud máte zájem ochutnané vína i nakoupit, jistě příjde vhod zvýhodněná cena přímo od vinaře.

20.05.
2013

Katalog vín pro VÝSTAVU k nahlédnutí

Do katalogu se postupně doplňují vína, která se nám schází na výstavu. Jak bude katalog naplněn, půjde do tisku. Než se ale vytiskne, máte možnost se na vína podávat přes tento odkaz. 

29.04.
2013

Novinky v sortimentu

 • Hroznové mošty paní Válkové z odrůd Rulandské šedé, Sauvignon, Muškát Moravský, Pálava, Modrý portugal a Cabernet Sauvignon - doporučujeme ředit 1:5 s vodou
 • Obří klobásy ze Slovenska
 • Sýrové tyčinky Grissini
 • Italské sýry a produkty firmy Gran Moravia

Nechte se unést novou chutí !

 

26.03.
2013

24. 4. od 19:00 degustace vinařství Jiří Hort

Zveme Vás na další z řady degustací, kde ochutnáme vína z Dobšic od Jiřího Horta.

Cena degustace 150 Kč, možnost objednat vína za sklepní ceny. Rezervace emailem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo telefonicky 549212680 během pracovní doby. Počet míst je omezen na 30.

1. Bílá vína
Veltlínské zelené 2011 VOC
Ryzlink rýnský 2011 VOC
Sauvignon  2011 VOC
Kerner 2011 pozdní sběr
2. Růžová vína
Pinot Noir 2011 pozdní sběr rosé
(  Zlatá medaile Prague Wine Trophy 2012, Stříbro Mondial rosé Francie, Stříbro Selections Mondiales des Vins Canada, Stříbro AWCV Vienna )
Svatovavřinecké 2012 kabinetní rosé
Franceska 2012 kabinetní rosé
Zweigeltrebe 2012 kabinetní rosé
Pinot Noir 2012 pozdní sběr rosé
Merlot 2012 pozdní sběr rosé
3. Červená vína
Merlot 2011 ( Francie )
HF 2009 cuvée Grenache, Syrah

26.03.
2013

13.5. od 19:00 degustace španělských a argentinských vín

Pan Březík osobně představí sadu zahraničních vín ze Španělska a Argentiny. 
Vstupné 150 Kč, počet míst omezen na 30. Prosíme o včasnou rezervaci.

Vzorky k degustaci:

Orvalaiz - 8:00 AM - Chardonnay (Navarra)
Orvalaiz - Rosado (Navarra)
Orvalaiz - Merlot (Navarra)
Orvalaiz - Garnacha (Navarra)
Marco Real - Crianza (Navarra)
Marco Real - Reserva (Navarra)
Taurus - Crianza (Toro)
Domus Dei - Reserva (Rioja)
Belasco de Baquedano - Arguentota (Mendoza)
Belasco de Baquedano - Swinto (Mendoza)
Piedemonte - Moscatel - 246 Kč (Navarra) Dezertní víno bílé

4.03.
2013

21.3. Degustace Ondřej Brdečko

Degustace začíná v 19:00, vstupné 150 Kč. Možno objednat vína za sklepní ceny vinařství. Rezervace emailem, nebo telefonicky během pracovní doby Moravské Vinotéky (kapacita 30 míst)

Seznam vzorků:

1) VZ 11, 21°NM, suché

2) Klaret cuveé 12, 20°NM, suché

3) Cuveé staré vinice 12, 21°NM, suché

4) VZ 12, 22,5°NM, polosuché

5) NG 12, 22,5°NM, polosladké

6) MP 11, 20°NM suché

7) SVAV 11,22°NM, suché

8) CM 11, 22,5°NM, suché

9) Pinot noir 11, 24°NM,suché

10) RR 11, 22°NM, polosuché

11) CHAR 11, 24,5°NM, polosladké

4.03.
2013

Rozvoz vín po Brně

Znáte naše sudová vína? Víte že lahvová vína také chutnáme a třídíme dle kvality?

Pak neztrácejte čas a nechte si víno přívézt až k Vám domů.

Stačí zavolat či napsat rychlou zprávu !

Rozvoz provádíme pouze za podmínek uvedených na našem webu v záložce vinotéka

29.01.
2013

19.2. v 19:00 degustace Nesyt Lake wines, Malcolm Russell

Seznam vzorků na připravovanou degustaci:

 1. RYZLINK RÝNSKÝ 2010 Alk. 11,5%, suché
 2. RYZLINK RÝNSKÝ 2006 Alk. 12,5%, suché
 3. RYZLINK RÝNSKÝ 2003 Alk. 13,0%, suché
 4. VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2009 Alk. 12,5%, suché
 5. VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2011 Alk. 14,5%, polosuché, barikové
 6. RULANDSKÉ BÍLÉ 2011 Alk. 14,5%, polosuché, barikové
 7. R. BÍLÉ (CUVÉE) 2009 Alk. 13,5%, polosuché, barikové
 8. ZWEIGELT ROSÉ 2010 Alk. 12,0%, suché
 9. ZWEIGELTREBE 2010 Alk. 12,0%, suché
 10. RULANDSKÉ MODRÉ 2010 Alk. 13,0%, suché, barikové
 11. RULANDSKÉ MODRÉ 2009 Alk. 13,5%, suché, barikové
 12. R. MODRÉ (CUVÉE) 2007 Alk. 13,5%, suché, barikové

Vstupné 150 Kč/ osoba, prosíme o včasnou rezervaci míst
na prodejně 549212680 nebo mailem na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

29.01.
2013

Velice krátký dotazník...

Chceme být ještě lepší !!

Pomůžete nám?

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFF0WVVfNVJlYWtNcWRfeDNRT2pZWVE6MQ

Děkujeme.

17.01.
2013

14.2. je Valentýn

Pro tento krásný den všech zamilovaných jsme si pro Vás připravili valentýnskou nabídku.

Portské víno - růžové - od firmy Messias za zvýhodněnou cenu.
U nás, stejně jako od dovozce za 255 Kč

14.01.
2013

1.6.2013 Výstava vín 'Od desíti do šestnácti

Výstava vín dodavatelů Moravské Vinotéky

1.6. v sobotu od 10:00 do 16:00 vám nabídneme k ochutnání cca 90 vybraných vín dodavatelů Moravské Vinotéky. Občerstvení zajištěno. V případě zaplacení vstupného min. 5 dní předem, slevová poukázka -15% na jednorázový nákup u nás. Sleva platí 2 měs. od data ochutnávky, slevy se nesčítají a jsou přenosné.

Více na www.moravska-vinoteka.cz/vystava.

18.12.
2012

Děkujeme všem našim zákazníkům za přízeň a přejeme příjemné Vánoční svátky a šťastný Nový rok

13.12.
2012

Adventní cesta byla přesunuta na nové datu.

9.3. je 2. termín cesty za vínem. Leták připravujeme.

Pokud chcete dát cestu za vínem jako Vánoční dárek nebo dárek k MDŽ, vystavíme Vám dárkovou poukázku.

26.11.
2012

Pracovní doba v MV koncem prosince:

20-21.12. (čtvrtek a pátek) prodloužená pracovní doba do 20:00
22.12. (sobota) běžná pracovní doba + hodina navíc 8:30-13:00
23.12. (neděle) zavřeno
24.12. (pondělí) tradičně jako sobotní prodej 8:30-12:00 (vánoční kapřík 10:00-14:00)
25.-26.12. (úterý a středa) zavřeno
27.-28.12. (čtvrtek a pátek) běžná pracovní doba 10:00 -18:30
29.12. (sobota) běžná pracovní doba 8:30-12:00
30.12. (neděle) zavřeno
31.12. (pondělí) tradičně jako sobotní prodej + hodina navíc 8:30-13:00
1.-3.1. zavřeno (inventura)

23.11.
2012

Pojeďte s námi na Předvánoční cestu za vínem !

15.12.2012 pořádá Cesta vína (info portál o víně) zájezd do vinařství Sonberk (Popice) a k G. Iliasovi  (Pavlov).
Míst je pouze 40 a zájezd se začíná prodávat právě nyní. Pokud máte zájem o podrobnější informace, podívejte se na odkaz.

leták k nahlédnutí zde

Dlouho neváhejte :) ! Během příštího týdne se bude nabízet širší veřejnosti! 

19.11.
2012

22.11. Degustace koňaků a pineau

...koňaky Marcadier-Barbot ze Segonzac, oblasti Grande Champagne. Všechny cognacy jsou označovány jako Premier Cru, tzn. vypěstovány pouze v oblasti Grande Champagne a z odrůdy Ugni blanc. Cognacy Marcadier-Barbot získali spoustu ocenění! Vstup 250 Kč/os , při objednávce zboží se 150 Kč vrací. Start v 19:00 ...

Rezervace prosíme na tel 549212680 v pracovní době MV, nebo lépe emailem na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

19.11.
2012

5. a 6.12. Degustace Portských vín

nově zařazené vinařství Quinta Noval do porfolia Moravské Vinotéky !

Novinka na tuzemském trhu. Vstupné 300 Kč/os.
Po naplnění prvního termínu (5.12.) budeme obsazovat termín druhy
(6.12.). Start v 19:00

14.11.
2012

Jste s námi spokojeni ? Hlasujte pro nás !!

v prestižní soutěži gastronomyawards v sekci vinotéky

http://www.gastronomyawards.cz/vinarna-roku/vinarna-detail?361-moravska-vinoteka

Děéékujemeéé

Hlasovat můžete do 19.11.!!

14.11.
2012

17.11. BUDEME MÍT OTEVŘENO

9.11.
2012

Kompletní seznam mladých vín pro košt 10.11. v MV

najdete na odkaze ZDE

Nyní také v prodeji za uvedené ceny.

2.11.
2012

POZOR ZMĚNA

Na koštu mladých vín bude cimbálka již v odpoledních hodinách a večerní posezení tak odpadá !! Košt bude končit nejpozději v 18:30, kdy se zavře i prodejna.

Prodejní výstava doporučených vín je přesunuta z 1.12. na 8.12. !

26.10.
2012

Rozpracovaný seznam pro košt mladých vín 10.11.

odkaz na seznam, který budme  postupně doplňovat. ZDE

26.10.
2012

Prodejní výstava doporučených vín

Máte jediněčnou možnost ochutnat všechna vína ze sortimentu doporučených vín a navíc si je zakoupit (nebo objednat) přímo na akci za e-shopové ceny. Ty najdete na našich stránkách www.doporucenevino.cz

Akce bude v sobotu 8.12. 2012 ve vinárně Moravské Vinotéky

Vstupné 200 Kč / os. + 50 Kč vratná záloha za sklenici

Rezervace prosíme na prodejně Moravské Vinotéky nebo e-mailem. Děkujeme

17.10.
2012

Konce burčákové sezóny

Veltlínské zelené (23,5°ČNM) nám uzavřel burčákovou sezónu a my se už pylně připravujeme na Svatomartinský košt mladých vín, který bude v sobotu 10.11. od 10:11

6.10.
2012

Burčák asi poslední týden

Pomalu ale jistě končí vinobraní a tak si budeme moci sezóní lahůdku vychutnat už jen pár dní.

Cukernatost hroznů je dobrá, ale střapců ve vinicích prý bylo málo... tak se budeme těšit, co že se z burčáků zrodí za mladá vína... u nás v Moravské Vinotéce na Svatomartinském koštu mladých vín v sobotu 10.11.2012.

26.09.
2012

Ve čt. i červený burčak, v pá. zavřeno a so. otevřeno

Burák bude z Ryzlinku vlašského, 22 cukernatosti ( pozdni sběr) a ve čtvrtek i z Modrého portugalu. Přísltí týden zase rosé z Rulandského modrého. V pátek bude zavřeno a v sobotu zase otevřeno. Přejeme pěkný prodloužený víkend.

17.09.
2012

Burčák akutálně z Veltlínského červeného ranného

Vyzrálost hroznů 20°ČNM, tedy pijeme přívlastkový !!

3.09.
2012

Sezóna burčáku v Moravské Vinotéce právě začíná

Dnes letos poprvé máte možnost ochutnat výsledek celoroční práce vinaře z Horních Věstonic pod Pálavou....

V prodeji nyní z odrůdy Muller Thurguau. 

29.08.
2012

Burčák příští týden

pokud vše půjde jak má, v úterý se dočkáme prvního burčáku z odrůdy Muller Thurgau.

Z Pálavy až k nám ! ...aneb Podpořme naše vinaře. Děkujeme

29.08.
2012

Testujeme nový projekt

www.doporucenevino.cz je novým projektem, do kterého je zapojena i Moravská Vinotéka.

Doporučené víno.cz vybírá vína z navštívených vinařství a vinařskch akcí a skládá z nich sady doporučených vín.

V každé sadě je 6 vín, která jsou okomentována a je k nim doporučení při použití v gastronomii. V posledním nabízeném balíčku není obsah na internetu uveden, to proto, abyste byli překvapeni, co že Vám to tým sommeliérů pro tentokrát připravil. 

Vína z balíčku lze koupit také jednotlivě v části "Vlastní balíčke s vínem". Tato vína jsou k dispozici pouze do vyprodání zásob. Nové zásoby vznikají z nových balíčků Doporučených vín. K Vlastnímu balíčku se také nepřikládá komentář sommeliérů. 

V Moravské Vinotéce budou degustace vín z nových balíkčů každé dva měsíce. Termíny najdete zde. Rezervace na degustaci nám můžete zaslat emailem, nebo nás kontaktujte na telefon 549202680 v prodejních hodinách Moravské Vinotéky.

21.08.
2012

Chteli bychom být ještě lepší !! Pomůžete nám?

20.08.
2012

Máme spot na rádiu Krokodýl

Poslechněte si náš nový spot  na rádiu Krokodýl, namluvil jej a produkoval Jan Adámek. Burčák! V září ve vašich ústech.

12.08.
2012

15. září budeme na Erbovních slavnostech

Tradiční akce Městské části Brno Královo pole ERBOVNÍ SLAVNOSTI je akce, na které nemůžeme chybět.

Tradičně u nás najdete kvalitní sudová vína, budrčák, nealko-nápoje a drobné pochutiny. Součástí našeho stánku letos bude i firma Gills coffee, která nabídne čerstvě praženou kávu z vybraných zemí a lahodnou kávu vám i připraví na profesionálním kávovaru.

Přijdtě nás navštívit, Těšíme se na vás!

POZOR!
Každý zákazník dostane slevovou kartu Moravské Vinotéky a pokud dá vizitku (kontakt s emailem,) může vyhrát ve slosování 5l burčáku. Výhru si pak může vyzvednout na Mojmírově náměstí 26 v naší prodejně.

12.08.
2012

Burčák letos bude asi až od 10. září

Vážení zákazníci, PRAVÝ BURČÁK z Jižní Moravy u nás budete moci zakoupit pravděpodobně až od 10 září.

Aktuání informace budeme uvádět zde na stránkách, stejně jako vinařskou obec, výrobce, odrůdu a cukernatosti právě prodávaného burčáku.

Částečně zkvašený hroznový mošt u nás nehledejte ! Jsme Moravská Vinotéka :)

 

25.07.
2012

Degustace - Sekty Valihrach

27.8. 19:00, Mojmírovo nám., dvorní trakt, 7 sektů Jožky Valihracha, max. 15 lidí, vstupné 300 Kč za osobu.
(něco malého k zakousnutí, co se bude hodit k sektu, vymyslím)

Rezervace co nejdřív na mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

4.07.
2012

Degustace vín vinařství Ilias 19.7. od 19:00

Zveme Vás na degustaci vín, kterou nás provede pan Ilias osobně.
Degustace začne  v 19 hodin na zahrádce v zadním traktu Moravské Vinotéky.

Vstupné je 200 Kč na osobu. Prosíme o včasnou rezervaci.

4.07.
2012

Degustace Doporučených vín 13.9.

13.9. v 19:00 p. Ing. Luděk Machala představí daší sadu doporučených vín ve vinárně Moravské Vinotéky.

Vstupné 200 Kč na osobu. Registrovaní zákazníci mají 50% slevu na vstupné.
Aktuální doporučené balíčky najdete na www.doporucenevino.cz
Prodej vína po akci možný.

4.07.
2012

5.-6.7. Zavřeno, 7.7. otevřeno

Vážení zákazníci, přejeme příjemný prodloužený víkend.
...pokud by Vám v sobotu víno přece jen chybělo, budeme tu pro Vás od 8:30 do 12:00.

15.06.
2012

Výsledky výstavy vín OD DESÍTI DO ŠETNÁCTI

pod tímto odkazem

15.06.
2012

Vernisáž fotek

18. 6. od 17:00 bude zahájena vernisáž fotek autora
Jana Adámka s názvem V POHYBU.
Jde o sérii fotek z tanečního vystoupení VESPER MAXIMVS.

4.06.
2012

Fotky z výstavy

Výstava vín Moravská kinotéka 2012 - FOTA Na albech Picasa

 https://picasaweb.google.com/104878010850487812944/VystavaVinVMV2012?authuser=0&feat=directlink
 
 https://picasaweb.google.com/104878010850487812944/MV2012VystavaVin?authuser=0&feat=directlink
 
 https://picasaweb.google.com/104878010850487812944/AnonymniVino_losovani?authuser=0&feat=directlink
 

28.05.
2012

Degustace Doporučených vín

13.6. 2012 Vám ing. Luděk Machala (certifikovaný sommelier) představí vína z projetku Doporučené víno.cz.

Ochutnávka začíná v 19:00, vstupné je 200 Kč na osobu, zákazníci Doporučeného vína.cz mají 50% slevu na vstupné. Počet míst je omezen, proto prosíme neváhejte s rezervací. Děkujeme.  

5.04.
2012

Čerstvá káva z brněnské pražírny

Milovníkům kávy NOVĚ nabízíme čerstvě praženou kávu z brněnské pražírny Gill`s Coffee. Vybrat si můžete ze 7 druhů.
Cena za nabízenou kávu je stejná jako u výrobce.

Indonesia - Sumatra Lintong Gr. 1
Columbia - Medelin Excelso ep
Costa Rica - Fancy SHB Miralinda Especial
Guatemala - San Juan Oriente SHB ep
Ethiophia - Yirgacheffe washed Gr. 2
India - Plantation AA washed
India - Monsooned Malabar AA

9.03.
2012

Svatomartinský košt MLADÝCH VÍN

Tentokrát netradičně 10.11. vás zveme na ochutnávku mladých vín, k ochutnání budou mladá vína ročníku 2012 od našich dodavatelů.
Začátek akce v 10 hodin a 11 minut a konec bude po dopití všech vzorků nebo v 18:30 hodin.

Vstupné 150 Kč, nebo si můžete zakoupit kůpón za 30 Kč k ochutnání šesti vzorků.
K ceně vstupu se účtuje 50 Kč jako vratná záloha za sklenici.
Počet vzorků uvedeme aktualizovat zde.

6.03.
2012

2.6. výstava vín OD DESÍTI DO ŠESTNÁCTI

Více info v záložce výstava vín.

Rozpracovaný katalog vín k nahlédnutí ZDE

27.02.
2012

Degustace vín firmy Reisten

Vážení zákazníci, 28.3.2012 budeme pořádat řízenou ochutnávku vín z vinařství Reisten. Ochutnávka začne v 19:00 ve vinárně naší vinotéky na Mojmírově náměstí. Počet míst je omezen, proto je nutná rezervace předem. Týden před vlastní degustací pak musí být vstupné uhrazeno, jinak rezervace propadá. Cena vstupu pro jednu osobu je 250 Kč. Během večera bude možno objednat vína za zvýhodněné ceny.

Degustační menu:

Ryzling vlašský, pozdní sběr    2010    Pod Pálavou
Riesling, pozdní sběr    2010    Mikulov, Valtická
Chardonnay, pozdní sběr    2010    Mikulov, Valtická
Pinot Gris, pozdní sběr    2010    Mikulov, Valtická
Pinot Gris, pozdní sběr, Maidenburg    2010    Sedlec, Nad Nesytem
Pinot Blanc, pozdní sběr    2010    U Božích muk
Pinot Blanc, pozdní sběr, Maidenburg    2008    Pavlov, Boží muka
Riesling, pozdní sběr, Maidenburg    2008    Mikulov, Valtická
Gewurtztraminer, výběr z hroznů     2009    Mikulov, Valtická

18.01.
2012

Zajímavá nabídka

V novém roce jsme pro vás připravili zajímavou nabídku. K nákupu min. deseti litrů sudového vína vám věnujeme jednu láhev mladého Svatomartisnkého vína. :) Nabídka platí do vyprodání/rozdání vybraných typů SM vín.

27.12.
2011

Byl publikován 12. díl serálu o víně

Vážení příznivci našeho serálu. Publikovali jsme poslední díl serálu nejen o víně a nejdete jej pod tímto odkazem.

Děkujeme za všechny ohlasy ketré jste nám poslali.
Autoři blogu Ing Luděk Machala a Jakub Adámek. 

 

22.12.
2011

kniha Víno na zdraví nejen na Plovárně

Víno na zdraví.
Proč máme pít víno a kolik? Odpověď naleznete v knize Prof. Šamánka a Zuzany Urbanové. Byla vydaná za podpory Vinařského fondu a popisuje přístupnou formou na základě výzkumů a historických faktů, zdraví prospěšnou konzumaci vína pro lidské tělo. V současné době tento titul nabízí Moravská Vinotéka za 290 Kč a doporučuje nejen k prostudování, ale i jako vhodný vánoční dárek.

Pro ilustraci přikládáme link na záznam vystoupení autora, kardiologa
Prof.Milana Šamánka v TV v programu Marka Ebena - Na plovárně :
https://docs.google.com/leaf?id=0B-hNObXMVmitODJmMzI0MzYtOWI3ZS00MTYxLTgyOGQ
tOWFlYTk3NzFhZmRh&hl=cs

13.12.
2011

Otevírací doba během Vánočních svátků

Po 19. - So 24. BĚŽNÁ OTEVÍRACÍ DOBA 
+ 24. tekutý kapřík 11:00-13:00

Ne 25. - Po 26. ZAVŘENO

Út 27. - So 31. BĚŽNÁ OTEVÍRACÍ DOBA
+ 31. hodina navíc = do 13:00

Ne 1.1.12 - Út 3.1.12  ZAVŘENO

od Stř. 4.1.2012 BĚŽNÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Děkujeme za ptřízeň v roce 2011 a přejem Vám pokud možno klidné prožití svátečních dnů při sklence dobrého vína.
Vaše Moravská Vinotéka

24.11.
2011

Doprodej mladých a Svatomartinských vín

Začínáme doprodávat mladá vína za snížené ceny. Druhy, které se doprodají se již objednávat nebudou.
Několik mladých vín se také objeví na výstavě vín "OD DESÍTI DO ŠESTNÁCTI"

24.11.
2011

Vzorky na výstavu vín 26.11.2011

Pro všechny, kteří se chtějí podívat na rozpracovaný seznam vzorků, klikněte na teto odkaz

23.11.
2011

Byl publikován 11. díl serálu o víně

Seriál s aktuálním tématem o Svatomartinském víně najdete na našem blogu pod tímto odkazem 

23.11.
2011

Dárkové poukázky - vouchery

Vážení zákazníci,

pokud si nevíte rady s výběrem Vánočních dárků, máme pro Vás připraveny dárkové poukázky v různých hodnotách.
My potom rádi poradíme, případně vybereme vhodný dárek či víno na tu správnou příležitost.  

Dobré víno do skleničky a Vánoce v pohodě přeje kolektiv Moravské Vinotéky

9.11.
2011

Aktuálně o 11.11.11

Vážení příznivci mladých vín ! K dnešnímu dni pro Vás máme nachystáno přes 40 vzorků na košt vín 11.11. od těchto vinařství:

Jedlička&Novák, Hort, Bíza, Dufek, Šalša, Uherek, Ampelos, Skalák, Znovín, Lahofer, Livi, Grmolec, Esterka, Patria, Nesreti, Sonberk, Cícha, ZD Němčičky 

Odkaz na konečný seznam vzorků vín, které všechn máme i v prodeji (aktualizováno 10.11.) 
https://docs.google.com/open?id=1IyKx94sa8NfXNQF-MwCHMDz1RDKTkaCbolWujlMXQW_qtASGChVAk4BFePE4

31.10.
2011

Vstupenky na degustaci

Krále vín jsou již vyprodány. Děkujeme za projevený zájem. 

 

12.10.
2011

Košt Svatomartinských a mladých vín v Moravské Vinotéce

11.11.11 od 11:11 zahájí Ing. Luděk Machala Košt Svatomartinských a mladých vín v MV. 
Cena vstupenky 100 Kč/os nebo 30 Kč/6 vzorků, 50 Kč záloha za skleničku,  počet vzorků zatím nevíme.
Od 15:00 do 17:00 bude Šťastná dvouhodinka :) to znamená - 15% na veškerý sortinemt.
Konec akce bude po dopití vzorků nebo nejpozději ve 20:00
Fotky z loňské akce najdete zde 

Rezervace vítána :) nejlépe emailem na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo telefonicky na 549212680

27.09.
2011

Seriál o víně - 9. díl

Další díl, tentokrát o burčáku, je k přečtení na našem blogu. Odkaz přikládám ZDE.

19.09.
2011

Burčák aktuálně

Tento týden budeme točit burčáka z Veltlínského červeného ranného :)

9.09.
2011

Košt na Flédě

pokud není vaše parketa rodinná akce Erbovní slavnost v Králově poli, přijdě se za námi podívat na Flédu. Dobré víno, možná burčák... a hlavně dobrá nálada ;) Těšíme se na vás !

http://www.ibrno.cz/zivotni-styl/38907-na-kost-vina-mohou-brnanene-i-na-flede.html

6.09.
2011

Moravská Vinotéka na Erbovních slavnostech

Letos, stejně jako loni, nás najdete na Slovanském nám. se stánkem plným dobrého burčáku, nealka, pochutin a možná i vína a medoviny. Program slavností najdete na http://kralovopole.brno.cz/soubory/80903/!-110918_program_es.pdf 

Těšíme se na Vás, Vaše Moravská Vinotéka

6.09.
2011

Seznam akcí do konce roku

 • 17-18.9.11 prodejní stánek na Erbovních slavnostech (burčák, nealko, pochutiny)
 • 17.9.11 od 18:00 ochutnávka vín a možná i burčáku
 • 6.10.11 od 18:30 degustace alsaských a francouzských vín, cena degustace 250 Kč. Počet míst 25.
 • 3.11.11 od 18:30 degustace nejlépe ohodnocených vín výstavy Král vín, cena degustace 450 Kč. Počet míst 25.
 • 11.11. 11 od 11:11 Košt Svatomartinských vín v Moravské Vinotéce; přehlídka SM vín od našich dodavatelů...aneb, jak se vyhnout tlačenici.. :)
 • 26.11.11  Výstava vín "Od desíti do šestnácti"  cena vstupenky 200 Kč + 50 Kč záloha na sklo. Počet míst 80.
 • 1.12.11 od 18:30 degustace portských vín, madeirských vín nebo Sherry
 • 24.12.11 od 10:00 do 13:00 Vánoční kapřík

  Další informace budou upřesněny před akcí. Vstupenky je možno kupovat v Moravské Vinotéce u obsluhy. Rezervace je platná pouze je-li vstupenka uhrazena min. 5 pracovních dní předem. 

23.08.
2011

8. díl emailového seriálu

je pokračováním dílu sedmého. Příjemné čtení !

http://moravska-vinoteka.blogspot.com/2011/08/8.html

 

22.08.
2011

1. letošní Burčák bude 29.8.

z odrůdy Muller Thurgau, která roste na prosluněných jižních svazích Pálavy.  V průběhu šťastné hodinky můžte využít slevu 15%

 

4.08.
2011

Cider 2+1 zdarma

Dobrá možnost ochutnat oceněný Cider od prvního moravského výrobce, firmy MadApple ze Znojma. Na svůj produkt získali na mezinárodní soutěži Cider Challenge v Lonýně bronzovou medalily. Platí do vyprodání zásob.

29.07.
2011

7. díl emailového seriálu

První podlovina prázdnin je téměř za námi a my pro vás máme další díl emailového seriálu. Tento díl seriál vám nyní nezašleme, ale příjde vám společně s dalším dílem během srpna. Nyní si jej můžete přečíst přes odkaz, který přikládám ZDE.

14.07.
2011

Burčák 15. srpna

Vážení zákazníci, přátelé ! Pokud nám bude počasí přát, od 15. srpna by se u nás mohl stáčet 1. burčák. O situaci Vás budeme informovat v aktualitách.

29.06.
2011

Dárek na dovolenou

Vážení zákzníci, mnozí z vás brzy vyrazí na dovolnou a pokud své zásoby nakoupíte unás, ... ne, vážně. Všem, kteří nakoupí rozumné množství, věnujeme mapu vinařských oblastí Jižní moravy a průvodce Krajem vína. Rádi Vás uvidíme. :)   ...zásoby jsou omezené !!

10.06.
2011

Jídlo z blízka - akce prodložena

Pro veliký zájem se prodlužuje akce (u nás do 17.6.) do 19.6 !!

10.06.
2011

Prodej vstupenek na Turné Krále vín zahájen

Dne 1.6.2011 jsme zahájili prodej vstupenek na ochutnávku nejlépe oceněných 15vín v soutěži KRÁL VÍN České republiky, která se bude konat v Moravské Vinotéce dne 3.11. do 18:00 hod. Počet míst je omezen na 30 a první vstupenky jsou již prodány. Více o akce najdete na http://www.kralvin.cz/3.-11.-turne-brno

30.05.
2011

Vína je málo,

tak se o to víc snažíme :) pár litrů Neuburského a Cabernet Morávie vydrží jen chvíli :) ale je to mňamka ...

30.05.
2011

5. díl emailového seriálu je tu

čtení je v odkazu zde.

18.05.
2011

Jídlo z blízka, Víno z blízka, aneb festival začíná

Celý festival, který se koná od 1.6. do 12.6. má vlastní webové stránky www.jidlozblizka.cz a na nich se dočtete, kde se všude dá dostat s pasem, krerý vám může zpříjemnit nejednu chvíli... U nás, degustaci vín a nákup za výhodnějších podmínek. Akci doporučujeme. :)

5.05.
2011

Výsledky a katalog výstavy vín OD DESÍTI DO ŠESTNÁCTI (14.5.)

Pokud jste nestihli výstavu vín a přesto Vás zajímá, jaká že vína nám dělalal společnost 14.5., můžete se podívat na katalog přes tento odkaz.

Výsledky výstavy vín zde

26.04.
2011

byl publikován 4. díl našeho emailovéhého seriálu

na blogu http://moravska-vinoteka.blogspot.com/

příjemné čtení :)

NOVĚ MŮŽETE PŘIDAT SVŮJ HLAS DO ANKETY :) nebo využít pozornosti, kterou jsme pro vás připravlili pro měsíc květen.

SNÍŽILI JSME CENU U VŠECH VÍN Z VELKOPAVLOVICKÉ PODOBLASTI O 15% :)

23.02.
2011

byl publikován 2. díl našeho emailovéhého seriálu

na blogu http://moravska-vinoteka.blogspot.com/

příjemné čtení :)

NOVĚ MŮŽETE PŘIDAT SVŮJ HLAS DO ANKETY :)

22.02.
2011

Degustace vinařství Bisenc

10.3.2011 od 19:00 pořádáme řízenou degustaci firmy Bisenc z Bzence.
Cena za degustaci je 200 Kč/os., v případě objednání 6ti lahví vám 100 Kč odečteme při placení vybraných vín. Rezervaci můžete provést emailem, na tel. 549212680 nebo osobně v prodejně. Rezervace je nutno zaplatit minimálně 5 prac.dní před akcí.

11.02.
2011

Dárek pro zamilované ...

... na Valentýna šťastná hodinka o hodinku delší :)
+  "sladká pusa" od Moravské Vinotéky.

 

26.01.
2011

Emailový seriál nejen o víně právě začíná ...

... máte 3 minutky a chcete se odreagovat? Každý měsíc jedno téma ... více zde

3.01.
2011

Dočasné omezení provozu vinárny

Od 1.1.2011 je do odvolání čtvrteční provoz vinárny Moravské vinotéky zrušen !!
Vinárnu můžete i nadále využívat pro akce na objednávku, po domluvě s personálem MV.

Děkujeme za pochopení a za případné komplikace se předem omlouváme.

 

2.12.
2010

Doprodej ve SLEVNĚNÉM KOUTKU

Vážení návštěvníci, zákazníci.

RádI bych Vás informovalI o skutečnosti, že jsme zřídili "SLEVNĚNÝ KOUTEK". Z tohoto koutku budete moci nakoupit vína, která jsou posledními exempláři v naší pordejně a už se nedají doobjednat. Nám se tak uvolní místo pro nákup nových vín a vy budte moci zakoupit dobrá vína za opravdu nízké ceny

Doprodáváme Svatomartinská vína :)

2.12.
2010

Vyhodnocené vín z výstavy vín (27.11.)

k nahlédnutí zde. 

Děkujeme všem zůčastněným a partnerům výstavy. Vyhodnoceným vinařům gratulujeme.

10.11.
2010

Aktuálně o 11.11. v MV

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili koštu Svatomartinských a mladých vín u nás, na Mojmírové náměstí

a hlavně děkujeme vinařstvím za podporu, bez které by nebylo možno takto zajímavý košt zorganizovat. 
Seznam vinařství vč. vín a prodejních cen (seznam ZDE)

Fotky z koštu si můžete prohlédnout na našem webovém albu zde

 

30.08.
2010

Soda Stream v MV

Vážení přátelé, zákazníci.

Sodastream je produkt, který měnění vodu v sodovku!

Jako novinku jsme zařadili do prodej Sodastream, včetně jeho doplňkového zboží (i sirupů) a hlavně výměnu bomb CO2. Vyzkoušet produkty Sodastramumůžete na požádání v MV.

1.06.
2010

Nová služba MV - ROZVOZ VÍNA PO BRNĚ

Pro všechny konzumenty lahodného moku máme dobrou zprávu !! VÍNO VÁM DOVEZEME AŽ DOMŮ (nebo do práce, nebo kam budete chtít) v rámci okresu Brno-město za jednotnou (cenu za dopravu) 50 Kč. Podmínkou je odběr minimálně 6ti lahví vína (nemusí být stejné) nebo minimálně 5l sudového vína (baleno v 3l nebo 5l lahvi) v celkové hodnotě zboží nad 250 Kč. Víno lze objednávat emailem, přes rychlou zprávu, telefonicky na 549212680 (pokud znáte náš sortiment) nebo osobně. Vždy jsme Vám k dispozici během pracovní doby. Rozvoz vín bude každý den, popřípadě den následující, od 17:00 do 19:00. 

 

7.04.
2010

šťastná hodina

Jako progresivní vinotéka jsme se pustili do experimentu převzatého od našich západních sousedů. Pod názvem HAPPY HOUR, tedy ŠŤASTNÁ HODINKA budete mít možnost jedenkrát v týdnu

využít slevy 10%, která bude platná pro všechny zákazníky po dobu jedné hodiny uvedené vpravo.

Užíjte si příjemný nákup za "bezkonkurenční" ceny. :)

Pozor!
Na každý týden zde bude uveden nový den i hodina!
Výhoda se vztahuje na veškerý sortiment mimo nákupu dárkových poukazů.
Vždy lze uplatnit pouze jednu slevu.

11.02.
2015

První degustace v novém roce

25.3. - Degustace vinařství Znovín Znojmo
15.4. - Degustace vinařství Moravíno Valtice
25.4. - Výstava vín "OD DESÍTI DO ŠESTNÁCTI"vstupné 200 Kč/osobu

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Degustace začínají tradičně v 19:00
Cena za degustaci ve většině případů 180 Kč na osobu.
Na degustaci máte možost kopuit vína za výhodnějších podmínek.
Doporučujeme včasnou rezervaci a prosím, na akci omezte výraznou kosmetiku.